Opinie


Enzymy Trawienne - assimilator, poprawa trawienia i przyswajania
Mimo młodego wieku zacząłem mieć duże problemy z trawieniem. Kiedy ... Czytaj dalej
Marcin S.


Detox - pierwsze kroki
12-01-2016 r. …..dziś rozpoczynam trzeci dzień z Coral Mine. Więcej ... Czytaj dalej
Dominika P


Artykuły


„Dziubasz”
Oczyszczanie wątroby i trzustki   Wątroba jest jednym z największych ...


Odbudowa po oczyszczaniu
Odbudowa flory bakteryjnej jelit po oczyszczaniu Kiedy usunęliśmy z organizmu ...


Oczyszczanie jelit
Program Colo - Vada Plus jest kompleksowym programem, który oczyszcza ...


Odżywianie w oczyszczaniu
Ponżej przedstawione Zasady zdrowego odżywiania w programie oczyszczającym sa maja ...


Przygotowanie do odrobaczania
Detox czyli przygotowanie do odrobaczania. Przygotowanie do oczyszczania z pasożytów ...


Oczyszczanie wątroby
Wątroba to największy z naszych organów, waży bez mała dwa ...


Oczyszczanie limfy
Oczyszczanie układu limfatycznego. Program oczyszczania limfy ma on na celu ...


Program Colo-Vada Plus
Oczyszczanie organizmu - Program Colo-Vada Plus Program Colo - Vada ...


Oczyszczanie z toksyn
Toksyny w naszym organizmie. Skąd się biorą? 1. Produkowane są ...


Oczyszczanie nerek


Nerka (łac. ren gr. nephros) – narząd układu moczowo-płciowego pełniący rolę wydalniczą (produkcja moczu), regulacyjną (utrzymanie homeostazy) i endokrynną (produkcja i degradacja hormonów). Nerki są narządem parzystym, którego kształt przypomina ziarno fasoli, są koloru czerwonobrązowego (wskutek dużej zawartości krwi) leżącym w jamie brzusznej w przestrzeni zaotrzewnowej. U człowieka nerki znajdują się po obu stronach kręgosłupa, za żołądkiem i pod wątrobą. Przeciętna masa pojedynczej nerki wynosi od 120–200 g. Wymiar podłużny 10–12 cm, poprzeczny 5–6 cm, grubość 3–4 cm
(informacje podane za Wikipedia)

 Dlaczego przywołałam te informacje? Otóż po to byśmy sobie wyobrazili jak małe są nerki i gdzie są umiejscowione. Ważne jest to gdy zamierzamy oczyścić nerki. Otóż nie możemy ich oczyścić bez oczyszczenia całego przewodu pokarmowego. Rozdęte jelita, które zawierają w sobie masy kałowe, resztki niestrawionych pokarmów uciskają na poszczególne narządy powodując, że ich prawidłowe funkcjonowanie staje się niemożliwe.
Dlatego też chcąc oczyścić ten organ trzeba przejść całą drogę oczyszczania organizmu. Bardzo pomocna będzie nam w tym procesie koncepcja 4 kroków do zdrowia.
Czyli:
Nawadnianie
Oczyszczanie
Odżywianie
Ochrona

Ad.1 Nawodnienie:
Zaczynamy od nauki picia odpowiedniej wody. Jeżeli ktoś ma problemy z nerkami tym bardziej musi powolutku uczyć się picia wody by nie przeciążać nerek. Woda , która jest przez nas polecana to woda niskozmineralizowana, niegazowana z dodatkiem sproszkowanego koralowca (Coral Mine). Zaczynamy od picia ½ szklanki takiej wody na czczo, stopniowo zwiększając jej ilość aż nauczymy się wypijać normę, która wynosi 30 ml na kg wagi ciała.

Ad.2 Oczyszczanie:
Przystępujemy do oczyszczania organizmu czyli jeżeli jest to możliwe to przechodzimy przez wszystkie trzy etapy tego programu : Oczyszczanie organizmu z toksyn - Coral Detox, Program przeciw pasożytom, Oczyszczanie przewodu pokarmowego (oczyszczanie jelit). Jeżeli sytuacja nie pozwala na przejście wszystkich części oczyszczania zostanie ustalony indywidualny program dla danej osoby. Żeby zorientować się na czym polegają poszczególne etapy programu można zapoznać się z nimi śledząc artykuły na naszej stronie.

Ad. 3. Odżywianie:
W tzw. międzyczasie wprowadzamy dietę, polecamy zapoznać się z Zasadami zdrowego odżywiania i Dietą rozdzielną, które to będą warunkowały prawidłowy przebieg oczyszczania organizmu.
Dlaczego dieta jest tak ważna w czasie oczyszczania? Otóż, jeżeli nie zaprzestaniemy jedzenia żywności przetworzonej, zakonserwowanej i z dużą ilością dodatków chemicznych to nasz żołądek będzie cały czas przeciążony. Organizm nie będzie mógł zająć się oczyszczaniem i regeneracją tylko będzie trawił i trawił non stop.
Kiedy już umiemy pić wodę i pijemy ja w odpowiedniej ilości, stosujemy dietę rozdzielną, wskazana jest dieta wegetariańska (bogata w warzywa lokalne i sezonowe, najlepiej ze sprawdzonego źródła czyli bez pestycydów), oczyściliśmy organizm z toksyn, pasożytów, złogów jelitowych a także innych patogenów możemy przystąpić do oczyszczania nerek.
Program oczyszczania nerek polega na odpowiednim dobraniu preparatów organicznych, które poprawią cyrkulację w nerkach, będą sprzyjać rozpuszczaniu i wydalaniu kryształków kwasu moczowego, soli metali ciężkich, wzmocnią i zregenerują śluzówkę przewodów moczowych, będą zapobiegać krystalizacji i przyrostom kamieni.
W celu ułożenia programu (programy te są układane indywidualnie dla każdej osoby) prosimy o kontakt z Marta Mularska w celu ustalania szczegółów postępowania.

Ad. 4. Ochrona.
Po zakończonym programie zalecamy nadal stosowanie diety , mniej restrykcyjnej niemniej jednak mającej na celu nie obciążanie nadwyrężonych nerek. Warto tez nadal nawadniać się prawidłową wodą w zalecanych ilościach i dwa razy do roku robić oczyszczanie organizmu.
Działania jakie są polecane w ramach programów oczyszczających mają na celu oczyścić organizm i pomóc mu zregenerować się i w żaden sposób nie są próbą leczenia.

Wszelkie informacje na tematy prezentowane w niniejszym artykule odzwierciedlają wiedzę i poglądy autora, NIE stanowią fachowej porady lekarskiej.

Powrót

Produkty


Zestaw "Coral Detox"
Coral Detox  - podstawowy zestaw dla efektywnego oczyszczenia organizmu. Detoksykację ...


Super-Flora
Wyjątkowo efektywny synbiotyk, będący zrównoważonym połączeniem probiotyków oraz inuliny, które ...


Pentokan
Harmonijne połączenie potasu, witaminy C i rybozy – trzech składników ...


Coral-Mine (30)
Coral-Mine to produkt naturalny, wyprodukowany w Japonii z głębinowych koralowców ...


Colostrum Plus
Colostrum Plus to tzw. siara krowy to wyciąg z mleka krowiego ...


Assimilator
W przypadku pojawienia się potrzeby przyswojenia większej ilości pożywienia niż ...