Artykuły


„Dziubasz”
Oczyszczanie wątroby i trzustki   Wątroba jest jednym z największych ...


Odbudowa po oczyszczaniu
Odbudowa flory bakteryjnej jelit po oczyszczaniu Kiedy usunęliśmy z organizmu ...


Oczyszczanie jelit
Program Colo - Vada Plus jest kompleksowym programem, który oczyszcza ...


Odżywianie w oczyszczaniu
Ponżej przedstawione Zasady zdrowego odżywiania w programie oczyszczającym sa maja ...


Oczyszczanie nerek
Nerka (łac. ren gr. nephros) – narząd układu moczowo-płciowego pełniący rolę wydalniczą (produkcja moczu), regulacyjną (utrzymanie homeostazy) i endokrynną ...


Oczyszczanie limfy
Oczyszczanie układu limfatycznego. Program oczyszczania limfy ma on na celu ...


Program Colo-Vada Plus
Oczyszczanie organizmu - Program Colo-Vada Plus Program Colo - Vada ...


Oczyszczanie z toksyn
Toksyny w naszym organizmie. Skąd się biorą? 1. Produkowane są ...


Oczyszczanie wątroby


Wątroba to największy z naszych organów, waży bez mała dwa kilogramy. Przypomina nowoczesną fabrykę chemiczną, której zadaniem jest pochłanianie i neutralizowanie różnych trucizn, które dostają się do naszego organizmu, a także, które nasz organizm wytwarza podczas codziennych procesów metabolicznych. W ciągu doby wątroba produkuje około litra żółci, dzięki której trawimy tłuszcze. Jest również jedynym w swoim rodzaju magazynem krwi. Podczas krwotoku czy poważnego wypadku wątroba szybko przesyła ją do krwiobiegu i ratuje życie.

Gdybyśmy nie mieli wątroby, inne organy, np. trzustka, nerki, musiałyby pracować bez przerwy.
Często nie zdajemy sobie sprawy, jaki to ważny organ. Zbytnio go obciążamy nadmiarem tłuszczu, alkoholu, kawą, zbyt dużą ilością leków i trudnymi do strawienia pokarmami.
Sięgając do budowy naszego organizmu to można pokusić się, że wątroba to jeden z organów, który daje największe szanse na oczyszczenie i regenerację. Niestety trzeba się o to postarać, samo nic się nie dzieje. Wątroba pełni ponad 500 różnych funkcji. By wszystkie te procesy przebiegły bez zakłóceń, sama też potrzebuje oczyszczenia. Taka kuracja, przeprowadzona raz do roku pomoże zregenerować wątrobę, uwolnić ją od zanieczyszczeń, a także pozwoli Ci utrzymać prawidłową wagę.

Oczyszczanie wątroby można przeprowadzić na kilka sposobów.

Głównym kryterium podziału jest czas jaki możemy poświęcić na jej oczyszczenie.
Warto i bardzo polecam zrobić kompleksowe oczyszczanie organizmu rozpoczynając go od głębokiego oczyszczania przewodu pokarmowego a dopiero potem zrobić oczyszczanie wątroby. Dlaczego tak, wyjaśnię omawiając dany program. Czasem niestety nie mamy aż tyle czasu i robimy to w wersji częściowo poszerzonej lub w wersji skróconej. Wszystkie programy przyniosą poprawę natomiast zawsze po wersji skróconej można za jakiś czas powtórzyć proces oczyszczania poszerzając go by osiągnąć jeszcze lepsze efekty.

Poniżej omówię wszystkie trzy wersje oczyszczania wątroby.

I. Program oczyszczania wątroby – skrócony:

1. Nawodnienie wodą o określonych parametrach, które powodują, ze jest łatwo przyswajalna tym samym nawadnia nas, ma dobre właściwości rozpuszczające i wyprowadza toksyny z naszego organizmu a także jest najlepszym antyoksydantem. Nawadnianie organizmu jest konieczne w czasie całego procesu zarówno przygotowania, właściwego oczyszczania jak i regeneracji . Więcej szczegółów jak taką wodę przygotować i jak pic znajdziecie w dziale Nawodnienie.
2. Oczyszczanie wątroby właściwe trwa 14 dni (intensywnie) lub 30 dni (mniej intensywnie)
W tym czasie stosuje się dietę oczyszczającą ( szczegóły diety znajdziesz w dziale DIETY)
A także naturalne preparaty o wysokiej koncentracji, które mają za zadanie oczyścić wątrobę z toksyn, zanieczyszczeń i lokatorów (pasożytów). Dobór tych produktów jest uzależniony czy robimy ogólne oczyszczanie czy tez z naciskiem na pozbycie się pasożytów czy bakterii.
3. Regeneracja wątroby po oczyszczaniu trwa w zależności od czasu trwania oczyszczania 14 lub 30 dni. Polega na podawaniu preparatów, które mają właściwości regenerujące samą wątrobę, preparatów, które wspomagają podniesienie odporności całego organizmu a także zawierających naturalne witaminy, minerały i inne wartości odżywcze potrzebne do przywrócenia prawidłowych funkcji wątroby. Dobór tych preparatów jest indywidualnie uzgadniany na etapie planowania całego programu.

II. Program oczyszczania wątroby częściowo poszerzony:

1. Nawodnienie ( jak w wersji skróconej)
2. Program przeciwpasożytniczy
Program ten trwa minimum 21 dni a może być wydłużony do 31 dni. W tym czasie przyjmuje się preparaty naturalne, roślinne, mocno skoncentrowane , które powoduje, że pasożyty bytujące w naszym organizmie (w tym, w wątrobie) nie mając warunków sprzyjających opuszczają go. Podczas brania tych preparatów stajemy się gorzcy w środku, dodatkowo stosujemy dietę, która ten efekt (gorzkości) pogłębia i organizm pozbywa się nieproszonych lokatorów. Szczegółowy opis programu przeciwpasożytniczego znajdziecie w osobym artykule temu tematowi poświęconemu.
3. Oczyszczanie wątroby- właściwe ( patrz program skrócony)
4. Regeneracja wątroby (patrz program skrócony).
Stąd program częściowo poszerzony różni się od skróconego włączeniem programu przeciwpasożytniczego. Jest on zalecany jako obowiązkowy w przypadku gdy w wątrobie zamieszkują pasożyty.

III. Kompleksowe oczyszczanie wątroby

1. Nawodnienie (jak w wersji skróconej)
2. Program przeciwpasożytniczy ( jak w wersji poszerzonej)
3. Program oczyszczania przewodu pokarmowego z jelitem cienkim i grubym włącznie – Colo Vada Plus.
Wątroba nasza znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie jelita grubego i to sąsiedztwo ma bardzo duży wpływ na prace wątroby. Nie jest możliwe całkowite oczyszczenie wątroby bez oczyszczenia jelit ze zwałów kałowych, które zalegają w nich rozciągając je do niebotycznych rozmiarów i tym samym uciskając na wątrobę, która nie może przez to normalnie funkcjonować. Dlatego tez jeżeli zależy nam na dużej poprawie funkcjonowania wątroby to powinniśmy oczyścić jelita jeszcze przed oczyszczeniem wątroby. Kiedy jelita w wyniku oczyszczenia zmniejszą swoje rozmiary to wątroba będzie miała miejsce na swobodną prace i tu w dużym stopniu przyczyni się do poprawy jej stanu.
Program ten trwa 14 dni. Polega na przyjmowaniu gotowych zestawów ziołowych, które w ciągu pierwszych siedmiu czyszczą organizm sprowadzając do przewodu pokarmowego wszystkie zanieczyszczenia a następnie w ciągu czterech dni dzięki piciu glinki kaolinowej są wyprowadzane z jelita na zewnątrz. Ostatnie trzy dni wstępnie regenerują i odżywiają jelita.
4. Obudowa flory bakteryjnej w jelitach,
Polega na przyjmowaniu enzymów trawiennych, prebiotyków, błonnika oraz innych wartości odżywczych przez okres 14 dni. Produkty zalecane w odbudowie są dobierane na etapie planowania oczyszczania.
5. Właściwe oczyszczanie wątroby (patrz skrócony program oczyszczania wątroby)
6. Regeneracja wątroby ( patrz skrócony program oczyszczania wątroby).

Dieta odtruwająca wątrobę to dieta oczyszczająca, której celem jest wspomaganie programów oczyszczających wątrobę.
Omawiając dietę nie sposób zwrócić uwagę na dokładne żucie żywności podczas spożywania posiłków, które uwalnia więcej enzymów trawiennych tym samym ułatwia trawienie.
Chcąc przyspieszyć oczyszczenie i regeneracje wątroby wskazane jest zastosować specjalną dietę. Zasady diety oczyszczającej są omówione w dziale DIETY.
Całkowita regeneracja wątroby wymaga również zmian w stylu życia , które będą wspierać układ trawienny, pomogą wzmocnić funkcje wątroby i zmniejszyć obciążenie detoksykacją.

Ważne jest również jak jemy, kiedy jemy a nie tylko co jemy.
Dlatego tez należy zastosować… Podstawowe zasady spożywania posiłków, które są omówione w dziale DIETY.
Wskazane są podczas oczyszczania jak i po jego zakończeniu regularne ćwiczenia pobudzające trawienie. Najprostszym jest szybki marsz, powinien trwać od 30 do 45 minut dziennie. Winien być dostosowany do możliwości ale również być na tyle dynamiczny żeby spowodował lekkie zmęczenie a nawet wydzielanie potu, który tym sposobem wyprowadzi część toksyn odciążając wątrobę.

Cała tajemnica zbawczego działania marszu jest w jego systematyczności. Każdego dnia, w deszczu, śniegu powinno się iść na spacer. Po kilku tygodniach organizm podziękuje lepszym samopoczuciem. Każdy powinien zgodnie ze swoimi upodobaniami wybrać formę ruchu, ważne by była ona jaki i w przypadku marszu systematycznie wykonywana.
Jak widać oczyszczanie wątroby jest procesem i przynosi rewelacyjne efekty pod warunkiem poważnego potraktowania tego procesu. Gdzie stosując naturalne wyciągi roślinne , odpowiednio dobraną dietę pomaga się organizmowi zregenerować się i to jest wspaniałe

Powrót

Produkty


Coral-Mine (30)
Coral-Mine to produkt naturalny, wyprodukowany w Japonii z głębinowych koralowców ...


Zaferan
Zaferan to produkt powstały z myślą o utrzymaniu w zdrowym ...


Fan Detox (30)
Fan Detox to produkt opracowany przez koreańskiego naukowca Song He Boka ...


Coral Lecithin
Coral Lecithin - to nowy produkt o wysokiej jakości, który ...


Coral Artichoke
Karczoch - wartościowy produkt dietetyczny, o przyjemnym orzechowym smaku. Ulubione ...