Artykuły


„Dziubasz”
Oczyszczanie wątroby i trzustki   Wątroba jest jednym z największych ...


Odbudowa po oczyszczaniu
Odbudowa flory bakteryjnej jelit po oczyszczaniu Kiedy usunęliśmy z organizmu ...


Oczyszczanie jelit
Program Colo - Vada Plus jest kompleksowym programem, który oczyszcza ...


Oczyszczanie nerek
Nerka (łac. ren gr. nephros) – narząd układu moczowo-płciowego pełniący rolę wydalniczą (produkcja moczu), regulacyjną (utrzymanie homeostazy) i endokrynną ...


Oczyszczanie wątroby
Wątroba to największy z naszych organów, waży bez mała dwa ...


Program Colo-Vada Plus
Oczyszczanie organizmu - Program Colo-Vada Plus Program Colo - Vada ...


Oczyszczanie z toksyn
Toksyny w naszym organizmie. Skąd się biorą? 1. Produkowane są ...


Oczyszczanie limfy


Oczyszczanie układu limfatycznego.
Program oczyszczania limfy ma on na celu oczyszczenie układu limfatycznego ze znajdujących się tam zanieczyszczeń. Układ limfatyczny ma dwa razy więcej naczyń niż układ krwionośny i jest w całym organizmie. Ma za zadanie odprowadzanie  i transportowanie z płynem limfatycznym różnych substancji, które tam zostały dostarczone przez nasze komórki . To taka „ubikacja” naszego organizmu. Poruszany jest siłą naszych mięśni bo niestety nie ma takiej pompy jak układ krwionośny (serca). Bardzo często osoby, które prowadzą siedzący tryb życia mają problemy z układem limfatycznym. Jego rola w organizmie jest nie do przecenienia. To tak jak w naszym domu , jeżeli zepsuła by się ubikacja na nic by nam byłyby piękne meble i porządek w pokojach, nieprawdaż? Tak właśnie jest z naszym organizmem.  Bardzo modne jest oczyszczanie z toksyn, oczyszczanie wątroby, nerek a nikt nie mówi jak ważne jest oczyszczanie układu limfatycznego.  Szkoda, że  w Polsce nie ma lekarzy limfologów  i wiedza o roli tego systemu w naszym organizmie jest żadna. Nawet podczas operacji chirurgicznych dba się o układ krwionośny i jego naczynia a nikt nie dba o układ limfatyczny a potem pacjenci maja duże problemy z limfa.
Jeżeli mamy zapalenie migdałów, anginę, kaszel, katar, spuchnięte węzły chłonne to należy między innymi zająć się oczyszczaniem układu limfatycznego.  Bardziej prozaiczny powód do oczyszczenia limfy to pot o nieprzyjemnym zapachu. Nie należy wtedy kupować anty-perspirantów coraz to mocniejszych, które będą blokować wydzielanie potu ale oczyścić limfę. To nie pot jest winny tylko w naszej limfie  jest takie nagromadzenie toksyn i różnych patogenów, że organizm nie radzi sobie z tym i te toksyny są wydalane z potem stąd taki nieprzyjemny zapach.
Warto oczyścić cały swój organizm ale powinno się robić to z głową i po kolei. Chcąc przeprowadzić kompleksowe oczyszczanie organizmu zaczynamy od oczyszczania z toksyn, potem program przeciwko pasożytom, potem cały przewód pokarmowy i odbudowa flory bakteryjnej jelit. Po nim dopiero można oczyszczać wątrobę, nerki, stawy… Natomiast układ limfatyczny można oczyścić zawsze, chociaż jak zaczniesz od tego a potem namyślisz się zrobić pozostałe to przydałoby się oczyścić jeszcze raz limfę na końcu programu, ponieważ podczas oczyszczania innych organów odpady trafiają do limfy. Ale jak problem palący to czyścimy limfę jako pierwszą by pomóc organizmowi.

Na czym polega ten program?
Trwa 14 dni , jest trochę trudny logistycznie bo jak już wcześniej wspomniałam limfę poruszmy wysiłkiem fizycznym i jako taki jest potrzebny w czasie oczyszczania. Przed rozpoczęciem programu należy nawodnić organizm pijąc wodę o odpowiednich parametrach. Taka wodę można uzyskać dodając do wody niskozmineralizowanej, niegazowanej Coral  Mine – sproszkowany koralowiec Sango.
W czasie oczyszczania limfy stosujemy dietę zasadową, wegetariańską z przewagą kasz, warzyw  można dołożyć ryby (na parze) – założenia do diety są dostępne na naszej stronie http://www.sciezkidozdrowia.pl/artykul/116,odzywianie.html
PROGRAM - OCZYSZCZANIE UKŁADU LIMFATYCZNEGO

     Rano na czczo 3x Assimilator (wysypać pod język i żuć).
     Po pół godzinie 2x Licorice Root (rozpuścić w szklance ciepłej wody coralowej i popić drugą szklanką wody), Następnie biegać, skakać, jeździć na rowerze tak, żeby się spocić.
     Po pół godzinie 2x Kelp, 2x Alfalfa popite 2 szklankami ciepłej wody coralowej.
     Po pół godzinie 2x Artichoke, 2x Spirulina popite 2 szklankami ciepłej wody coralowej,
     Po pół godzinie - śniadanie.
     Po 2 godzinach opuszczamy punkt 1, zaczynamy od 2 punktu.
     Przed snem 2x Super Flora

Praktyczne uwagi.

W czasie programu pracowałam zawodowo, dlatego tez było to dla mnie wyzwanie logistyczne . Zaczynałam o godz. 5,30 od żucia enzymów trawiennych (Assimilator) by zdążyć z pierwsza częścią programu na ósmą do pracy. Potem o 10,20 wypijałam lukrecję z wodą w pracy i jechałam do domu na godzinną przerwę. W czasie tej przerwy ½ godziny ćwiczyłam, prysznic i powrót do pracy. Dzięki temu udało mi się zrobić ten program nie biorąc urlopu. Program oczyszczania limfy zakończyłam właśnie w tych dniach, był to już mój drugi raz i jestem bardzo zadowolona z efektów.

Program został ułożony przez Panią doktor Tatianę Kożuszną- lekarza , nutricjologa, która jest członkiem komisji  ds. płodności białej rasy, działającej przy UNESCO.  Jest również pedagogiem i od ponad ośmiu lat uczy ludzi jak mają żyć by byli zdrowymi.
Natomiast ja jestem dietetykiem i mam niewątpliwą przyjemność współpracować z panią doktor na co dzień.
Do przeprowadzenia programu używam produktów firmy Coral Club, które są wielokrotnie sprawdzone i są  skuteczne.

Jeżeli jesteś zainteresowany/na tym programem zapraszam do kontaktu, podam gdzie można zakupić te produkty a także pomogę w czasie przygotowania do niego ( nawodnienie i dieta) oraz w trakcie trwania programu.

Powrót

Produkty


Super-Flora
Wyjątkowo efektywny synbiotyk, będący zrównoważonym połączeniem probiotyków oraz inuliny, które ...


Premium Spirulina
Spirulina to jednocześnie bakteria i roślina, posiadająca zdolność do fotosyntezy. ...


Coral Licorice Root
O popularności lukrecji wspomina najstarszy zabytek chińskiej medycyny „Księga ziół’’ ...


Coral Kelp
Coral Kelp to produkt, który łączy w sobie moc roślin ...


Coral Artichoke
Karczoch - wartościowy produkt dietetyczny, o przyjemnym orzechowym smaku. Ulubione ...


Coral Alfalfa
Coral Alfalfa wpływa na zdrowie pozytywnie i wszechstronnie, stanowiąc doskonały ...


Assimilator
W przypadku pojawienia się potrzeby przyswojenia większej ilości pożywienia niż ...