Przygotowanie wody - zasady


Jeśli odżywiacie się nieprawidłowo to lekarstwa wam nie pomogą, a jeśli dbacie o prawidłowe żywienie to lekarstwa wam niepotrzebne.

 

1. Pierwsze kroki – WODA

Po co nam, ludziom woda?

Gdyby człowieka wycisnąć jak gąbkę, zostałaby niezbyt imponująca kupka tkanki. To jakieś 30% ciała. Cała reszta, miażdżące 70% to… zwykła (i jednocześnie niezwykła) woda. Najlepiej tą ilość ilustruje przeliczanie na wiadra. 7 wiader wody w ważącym 100 kg osobniku działa na wyobraźnię Woda to życie. To prawidłowe funkcje. Woda to zdrowie. Dlatego tak ważne, żeby była zawsze świeża, czysta, o najlepszych parametrach. Już teraz świat boryka się z dostępem do DOBREJ, pitnej wody. Co proponuje CORAL CLUB? Swój flagowy produkt: CORAL-MINE. To saszetki ze sproszkowanym koralowcem Sango z japońskiej wyspy Okinawa. Saszetka dodana do wody oddaje 70 minerałów w formie jonowej, równocześnie nadając wodzie 4 najważniejsze parametry.

Woda staje się:
   lekko zasadowa,
   strukturalna,
   żywa (ujemnie naładowana),
   o prawidłowym napięciu powierzchniowym.

Jak prawidłowo wykorzystać saszetki z CORAL MINE?

 Do szklanego naczynia wlewamy 1,5 l wody ciepłej, czystej, niegazowanej, nie mineralnej, jeśli chlorowana to po 24 godzinnym „odstaniu” w otwartym naczyniu. Może to być woda filtrowana lub butelkowana, a najlepiej źródlana, o jak najmniejszej ilości minerałów (najlepiej do 300 jednostek).
 Wrzucamy saszetkę z CORAL MINE (można zmniejszać proporcje wrzucając więcej niż jedną lub na jedną użyć mniej wody) i po około 10-15 min. woda jest gotowa do picia.
 Część wody pijemy na czczo, resztę można zostawić w naczyniu lub przelać do termosu ze szklanym wkładem lub butelki i popijać w domu lub zabrać ze sobą do pracy, szkoły, na wycieczkę lub na spotkanie CORALOWE
 Zużytych saszetek CORAL MINE nie wyrzucamy!!! To bardzo ważne. Są nadal zbyt wartościowe i przydadzą się w sytuacjach:

   bólu głowy,
    początku przeziębienia,
   wymiotach i biegunkach,
    zatruciach,
   gorączce,
   spotkaniu towarzyskim zamiast kawy

Zużytych saszetek (dla dzieci 3) otwieramy, wsypujemy do szklanki, zalewamy gorącą (nie wrzącą i nie kranową) wodą, a kiedy stanie się przyjemnie ciepła, a zwykle też nabierze mocno mlecznego koloru, wypijamy i przegryzamy kryształkiem dobrej soli morskiej lub nieoczyszczonej. Piasek można zjadać zawsze a w przypadku zatruć, wymiotów, biegunek obowiązkowo! Jest doskonałym sorbentem.

UWAGA!

Wody z dodatkiem CORAL MINE, MICROHYDRIN, MICROHYDRIN+, H500 - nie przechowujemy w metalowych naczyniach, termosach i nie mieszamy metalowymi łyżeczkami.

NIE PODGRZEWAMY W KUCHENKACH MIKROFALOWYCH!!!

 

Jak prawidłowo

pić wodę?

   Cały rok w ilości 30 ml na kg masy ciała. Jeśli ktoś waży: 50 kg to 1,5 l, 70 kg to 2,1 l, 100 kg to 3 l.
   W przypadku poważniejszych schorzeń i u osób niepijących wody zaczynamy od pół szklanki dziennie, codziennie zwiększając o kolejne pół i obserwując reakcję organizmu.
    Najlepiej przyjemnie ciepłą w temperaturze zbliżonej do temperatury ciała. Nawet latem nie jest wskazane picie wody z lodówki ze względów na zbyt dużą różnicę temperatur.
   Zamiast kawy, herbaty, wszelkich słodkich, gazowanych napojów. Można w towarzystwie świeżo wyciskanych soków owocowo- warzywnych.
    Zawsze na czczo, czyli co najmniej pół godziny przed i dwie godziny po posiłku. Woda ta jest zasadowa, a w czasie trawienia neutralizowanie i rozpuszczanie kwasów żołądkowych nie jest wskazane.

Powrót