Opinie


Coral Mine w.. ciąży?
Witam! Za dwa tygodnie spodziewam się dzidziusia i zmagałam się ... Czytaj dalej
Katarzyna Sz.


Artykuły


Przygotowanie wody - zasady
1. Pierwsze kroki – WODA Po co nam, ludziom woda? ...


Coral Mine
Skład: Zawartość: 30 saszetek z proszkiem po 1,0 g Składniki: ...


Dwadzieścia powodów...
Koncepcja czterech kroków do zdrowia Powyższa koncepcja została opracowana na ...


Zanim zajdziecie...
Na początku jest miłość….  I przychodzi taki czas, że podejmujecie  ...


Parametry wody
Często słyszymy stwierdzenie: „woda to woda - ważne, żeby nie ...


Skutki picia wody złej jakości


Co dzieje się w naszym organizmie kiedy pijemy wodę o złych parametrach lub nie pijemy w ogóle?

1. Woda zimna lub gorąca (dotyczy to również posiłków np. lody, czy gorąca herbata, zupa)
Człowiek jest istotą stałocieplną i powinien pić napoje jak i zjadać posiłki w temperaturze zbliżonej do temperatury ciała. Zjadanie lub picie gorącego lub zimnego powoduje, ze nasz organizm musi wydatkować mnóstwo energii by podnieść lub obniżyć temperaturę do poziomu 36,6 stopni Celsjusza. Gdyby lodowata woda dostała się do naszych komórek one natychmiast by umarły. Często w dni upalne gdy raczymy się zimną wodą, wypijamy jej bardzo dużo to pod koniec dnia wydaje się nam, ze jesteśmy zmęczeni upałem a to zmęczenie jest w większości spowodowane zużyciem przez organizm energii, do ogrzania wypitej zimnej wody. Oszczędzajmy energię naszego organizmu , bo ta jest nam potrzebna do wielu bardzo ważnych procesów życiowych, jak również do wykonywania wielu fajnych i ciekawych czynności w życiu.

2. Woda wysokozmineralizowana
Minerały zawarte w wodzie mineralnej pochodzą ze skał i nie są tym samym organiczne a skoro nie są organiczne to nie zostaną wchłonięte i nadmiar ich osadza się w naszych naczyniach krwionośnych. Mogą też być jedną z przyczyn tworzenia się kamieni nerkowych. Dlatego też picie wód mineralnych (nawet tych dobrych) powinno odbywać się pod kontrolą i w określonym czasie.

3. Woda przemysłowo uzdatniana do picia.
Jest pobierana z ogólnodostępnych zbiorników wodnych i przed uzdatnieniem zawiera w sobie wszystko, co przyroda do niej zaniosła, pestycydy, herbicydy, nawozy sztuczne, nieczystości ze ścieków komunalnych, w tym antybiotyki, słowem, cała tablicę Mendelejewa plus wszystkie związki chemiczne jakie tylko człowiek mógł porozrzucać w przyrodzie. Po oczyszczeniu, i przygotowaniu mechanicznym, zawiera nadal to wszystko, tylko w zmniejszonych ilościach, które mieszczą się w opracowanych przez człowieka normach. Dla dezynfekcji dodawany jest chlor, lub fluor, pierwiastki silnie toksyczne, działające ujemnie na układ krążenia a także na układ nerwowy.

4. Popijanie wody w trakcie posiłku.
Bardzo złym i szkodliwym nawykiem jest popijanie w czasie posiłku. Dla prawidłowego trawienia potrzebne jest odpowiedni poziom kwasów żołądkowych około 2 ph. Jeżeli w czasie posiłku pijemy wodę (lub inne napoje) to rozrzedzamy kwasy żołądkowe tym samym uniemożliwiając prawidłowe trawienie pokarmów. Kwasy żołądkowe mają również za zadanie zabić nieproszonych gości, którzy wraz z pokarmem dostali się tam. Jeżeli pH kwasów będzie około 3-3,5 to bakterie, zarazki przeżyją i pójdą dalej gdzie w jelicie mają cicho, ciemno i ciepło więc idealne warunki do rozwoju. A potem dziwimy się jakim sposobem żyją w nas pasożyty.

5. Brak wody w organizmie.
Odwodnienie 1% - może już powodować pragnienie,
Odwodnienie 3% - powoduje ból głowy, osłabienie organizmu, utratę siły i wycieńczenie. Odwodnienie 5-6% - powoduje senność.

Powrót

Produkty


Zestaw "Hydra Max"
HydraMax to Twój pierwszy krok na drodze do zdrowego stylu życia! ...


Pentokan
Harmonijne połączenie potasu, witaminy C i rybozy – trzech składników ...


Coral-Mine (30)
Coral-Mine to produkt naturalny, wyprodukowany w Japonii z głębinowych koralowców ...