Opinie


Co daje Coral?
O Coral Club dowiedziałam się od Znajomej w czerwcu ubiegłego ... Czytaj dalej
Zofia J


Artykuły


Przygotowanie wody - zasady
1. Pierwsze kroki – WODA Po co nam, ludziom woda? ...


Coral Mine
Skład: Zawartość: 30 saszetek z proszkiem po 1,0 g Składniki: ...


Całoroczny algorytm zdrowia
Algorytm rocznego programu usprawniania pracy organizmu. Jaki jest potencjał Twojego ...


Zarys koncepcji
Cześć. Trafiłeś tu nie przypadkiem. Z dwóch powodów. Po pierwsze, ...


Skutki picia wody złej jakości
Co dzieje się w naszym organizmie kiedy pijemy wodę o ...


Parametry wody
Często słyszymy stwierdzenie: „woda to woda - ważne, żeby nie ...


Dwadzieścia powodów...


Koncepcja czterech kroków do zdrowia
Powyższa koncepcja została opracowana na potrzeby firmy Coral Club International w 2002r., a jej podwaliną byli nauczyciele akademiccy: prof. Andrey Gurieiewyi i prof. Olga Butakowa. Podstawą skuteczności 4 – etapowej koncepcji zdrowia jest przestrzeganie odpowiedniego porządku kolejnych kroków. Czas trwania i okres pełnego procesu rewitalizacji organizmu różnią się w zależności od stopnia jego zanieczyszczenia oraz od naszego wieku. Program można również stosować w przypadku ciężkich chorób, z tym, że jest wówczas odpowiednio zmodyfikowany.
Schemat 4-etapowej koncepcji zdrowia przedstawia się następująco:

Nawodnić
Oczyścić
Odżywić
Ochronić

Ale zanim przejdę do koncepcji, tytułem wstępu kilka słów o naszym organizmie.

Otóż nasz organizm jest zbudowany jak pewnie wiesz z układów te z organów, organy z tkanek, a tkankę tworzą komórki i ich otoczenie. My zajmujemy się komórką i jej otoczeniem wychodząc z założenia, że jeżeli komórki będą zdrowe i otoczone będą prawidłowym środowiskiem to organy i całe układy będą zdrowe. Prawda, że brzmi wspaniale, choć ktoś powie, że zbyt proste, żeby było prawdziwe. Ale tak jest.

Codziennie w naszym organizmie powstają miliardy komórek i również tyle samo umiera. Najstarsze komórki w nas liczą około 7 lat. Do powstania komórki potrzeba 28 aminokwasów-15 minerałów-12 witamin-7 grup enzymów-3 niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Jeżeli tego nie dostarczymy lub nasz organizm nie będzie mógł wytworzyć tych składników to komórka nie powstanie. I tym samym więcej umrze niż urodzi się i jeżeli taki stan będzie się utrzymywać dłuższy czas to niestety nasz organizm zacznie dawać nam znać o sobie coraz gorszym samopoczuciem i problemami. Ale nasze ciało składa się z komórek w około 30% pozostałe 70 % to woda i to właśnie ona jest najważniejsza.

Koncepcja 4 kroków do zdrowia. Jak sama nazwa wskazuje obejmuje 4 kroki, których prawidłowe przejście pozwala nam na powrót do zdrowia lub jego utrzymanie przez długi czas. Pierwszy to: Nawodnienie, drugi oczyszczenie organizmu z grzybów, toksyn, pasożytów i innym prostych form a także oczyszczenie jelit ze złogów kałowych. Trzeci krok to odbudowa a czwarty to ochrona organizmu.
Dlaczego powinniśmy pić wodę? Mam nadzieję, że każdy po przeczytaniu tego tekstu, stanie się świadomym smakoszem dobrej wody.

Nawodnienie.

1. Woda jest głównym źródłem energii,
Możemy dostarczyć najlepsze jedzenie, dobre powietrze, dawkę ruchu, ale jeśli nie dostarczymy organizmowi wody to nasz organizm nie będzie dobrze pracował i w dłuższym okresie czasu będzie chylił się ku upadkowi.
Woda generuje elektryczną i magnetyczną energię wewnątrz każdej komórki ciała – daje siłę, by żyć.
Po prostu jak jesteś zmęczony to napij się wody a jak idziesz na trening lub wykonujesz inny duży wysiłek to pij wodę przed, w czasie i po wysiłku a zobaczysz, że granica zmęczenia organizmu przesunie się i będziesz dużo więcej mógł zrobić będąc nawodnionym.

2. Woda to główny rozpuszczalnik wszystkich rodzajów pożywienia, witamin i minerałów, zwiększa zdolność organizmu do przyswajania życiowo ważnych substancji zawartych w jedzeniu. Dzieli ona pokarm na drobne cząsteczki, wspiera procesy wchłaniania go przez komórki.
Szczególnie ważne jest niskie napięcie powierzchniowe wody, dzięki któremu zwiększają się przerwy między molekułami wody, co zwiększa możliwości przesyłowe składników odżywczych potrzebnych naszemu organizmowi. Dla przykładu nasz płyn wewnątrz komórkowy ma napięcie 43 dyn a woda w kranie 75 dyn stąd organizm chcąc wykorzystać taką wodę musi ją przetworzyć i obniżyć napięcie powierzchniowe.
Woda ładuje pokarm energią, po czym cząstki jedzenia nabywają zdolności przekazywania jej organizmowi w procesie trawienia. Oto, dlaczego jedzenie bez wody nie ma dla ciała zupełnie żadnej wartości energetycznej.

3. Woda zapewnia transport wszystkich substancji w granicach organizmu. Ponieważ jest w naszych naczyniach krwionośnych a także w limfatycznych i odpowiednia jej ilość zapewnia, że wszystko, co potrzebne zostanie dostarczone do i zabrane z naszych komórek.

4. Przenikająca do komórki woda zaopatruje ją w tlen i odbiera przerobione gazy, które zostają dostarczone do płuc i wydalone z organizmu.
Gdy krew jest gęsta to erytrocyty są posklejane tworząc całe kolonie i tylko część w nich jest zaopatrzona w tlen, dlatego też organizmowi brakuje tlenu. Mózg wysyła impulsy do serca by zaczęło szybciej pracować i podnosi się ciśnienie krwi by dotlenić organizm a my sięgamy po chemiczne preparaty chcąc go obniżyć zamiast pić dobra wodę.

5. Woda wyprowadza toksyczne pozostałości z różnych części ciała, dostarczając je do wątroby i nerek w celu ostatecznego usunięcia. Toksyny są wydzielane w naszym organizmie non stop, ponieważ są odpadem zachodzących procesów. Takie toksyny nazywa się endogenne i można ja usunąć tylko za pomocą wody. Tu trzeba zwrócić uwagę, że nie herbaty, kawy, kompotu, mleka czy jakiegokolwiek napoju. Woda musi być roztworem nienasyconym, czyli dodanie do niej czegoś powoduje, że ma „kieszenie zapełnione” i nie ma możliwości zabrać toksyn, bo ma już tam oczywiście (w wielkim uproszczeniu) kawę, herbatę itd. Itp.

6. Woda jest podstawowym elementem smarującym w stawach, sprzyja zapobieganiu artretyzmowi i bólów w kręgosłupie.
Brak wody powoduje, że maź między stawowa wysycha i zaczyna strzelać w kościach, chrupać a potem boleć, bo stawy trą o siebie i z czasem wywiązuje się stan zapalny.
W dyskach kręgosłupa woda tworzy „ amortyzujące poduszki wodne”, jeżeli nie ma wody te poduszki robią się płaskie, dyski ocierają się o siebie nie ma swobodnego przepływu, gromadzą się toksyny, bakterie i grzyby i problem gotowy.

7. Woda jest najdelikatniejszym środkiem rozwalniającym i najlepszym środkiem na zaparcia.
Jeśli nasz organizm nie ma wystarczającej ilości wody to pozyskuje ją skąd tylko może, ponieważ jest pięć organów, które bez wody nie mogą żyć. Jest to mózg, serce, wątroba, płuca i nerki i jeżeli jest taka potrzeba to nawet ze stolca woda zostanie wyciągnięta by ratować, któryś z tych organów. A my mamy problem z wypróżnianiem a że to wstydliwy problem to cierpimy w milczeniu najczęściej nie wiedząc, ze wystarczy pic wodę by temu zapobiec.

8. Woda jest najważniejszym elementem systemu ochładzania (pot) i ogrzewania (elektryzacji) organizmu.
Stąd wodę trzeba pić nie tylko w lecie, gdy jest nam gorąco, ale również zimą by organizm mógł się ogrzać. Ale co najciekawsze zarówno w zimie jak i w lecie pijemy wodę o temperaturze ciała, czyli 36,6 a nie np. 4 stopnie, gdy na polu upał. Organizm musi stracić mnóstwo energii by ta wodę podgrzać lub oziębić do temperatury ciała. Nie może jej wpuścić do komórki gorącej lub zimnej, bo komórka umrze pod wpływem takiej temperatury.

9. Woda zapewnia siłę i energię elektryczną wszystkim funkcjom mózgu, w pierwszym rzędzie myśleniu.
No właśnie jak boli nas głowa, jak szumi w głowie czy nie możemy zebrać myśli to trzeba po pierwsze napić się dość dużo wody, bo to jest już stan wskazujący na odwodnienie organizmu a po drugie starać się by nie dopuszczać do odwodnienia i napajać się przez cały dzień w odpowiednich ilościach. A jakie to są ilości ? - 30 ml, na kg wagi ciała. Proste ważysz 50 kg pijesz półtora litra wody ważysz 100 kg pijesz trzy litry.

10. Woda pomaga usunąć stres, niepokój i depresję.
Jeżeli właśnie masz nagły duży stres to zrób sobie ciepłej wody i wypij ją w takim przypadku dość szybko tak by jak najszybciej udać się do toalety w ten sposób wypłuczesz adrenalinę z organizmu.

11. Woda przywraca sen.
Często ludzie nie śpią, bo mają za mało wody w organizmie, ponieważ woda dostarcza tlen a więc brak im tlenu i organizm w obawie, że zabraknie mu go podczas snu nie dopuszcza do zaśnięcia chcąc cały czas czuwać na ilością tlenu w poszczególnych organach.

12. Woda czyni skórę gładką, pozwalając zmniejszyć efekty starzenia.
Miękka, gładka skóra jest optymalnie nawodniona, gdy zawiera od 20% do 30% wody. Natomiast objawy suchości skóry występują, gdy zawartość wody wynosi około 10% do 20%. W licznych badaniach klinicznych wykazano upiększające działanie wody. Skóra pozbawiona wody piecze, występuje nieprzyjemne napięcie i naskórek zaczyna się łuszczyć. Nawet najlepsze kremy nie zastąpią odpowiedniej ilości wody w organizmie.

13. Woda wywołuje błysk w oczach.
Ludzie, którzy pija prawidłową wodę mają szklące się oczy, bo ich gałka oczna jest nawodniona, obmyta łzami i wody w organizmie starcza na nawilżenie oczu. Woda pozwala również zapobiec jaskrze.

14. Woda jest absolutnie niezbędna, aby zwiększyć efektywność pracy systemu immunologicznego a także w celu walki z infekcjami i przeciwdziałaniu tworzenia się komórek rakowych.
W jednym zdaniu aż tyle powodów by pić wodę.
Zacznijmy od systemu immunologicznego, który ma za zadanie zwalczać patogeny, które trafiają do organizmu. Jak nie ma dostatecznej ilości wody to organizm zmniejsza ilość wyprodukowanej śliny, potu, łez a w nich są substancje o działaniu bakteriobójczym takie jak lizozym, które są barierą hamującą dostanie się do naszego organizmu różnorakich patogenów? Kolejna sprawa woda rozrzedzając krew umożliwia limfocytom (naszej armii) skutecznie wyszukiwanie intruzów i ich likwidowanie, często sam limfocyt ginie razem z intruzem i woda wyprowadzi go z organizmu razem z patogenem. Prawidłowe nawodnienie zapobiega bardzo wysokiej gorączce podczas infekcji. Jak jesteś chory (mówię tu o zwykłej infekcji) to napij się wody i idź spać a organizm da radę ją pokonać? Woda ujemnie naładowana (tzw. redox) jest wspaniałym antyoksydantem i neutralizuje wolne rodniki, co przeciwdziała między innymi tworzeniu się komórek rakowych i procesowi starzenia się.

15. Woda zmniejsza bóle przed menstruacją i poczucie gorąca w okresie klimakterium – sprawdzone polecam każdej kobiecie wprowadzić to.

16. Woda jest najlepszym środkiem pozwalającym zmniejszyć wagę.
Pijcie wodę w odpowiednim czasie i zrzucajcie wagę bez szczególnych diet. Zauważyliśmy to u wielu osób, które zaczynając iść naszą droga już na pierwszym etapie, wtedy, kiedy uczą się pić wodę zaczynają tracić nawet do kilku kilogramów wagi ciała. Organizm pozbywa się wody, która wcześniej była zgromadzona w nim (tzw. opuchlizna), bo dostaje regularnie dobra wodę i nie musi już magazynować wody to raz. Picie wody pozwala odróżnić uczucie pragnienia od głodu, które często mylimy, to dwa. Jest na to prosta rada. Kiedy chce Ci się jeść napij się wody jak po 20 minutach nadal chce ci się jeść to znaczy, ze jesteś głodny?
Woda wypłukuje toksyny, które często były zgromadzone w tłuszczu a przez zwiększenie ilości wypijanej wody następuje zmniejszenie ilość zjedzonego pożywienia i spalamy tłuszczyk przerabiając go na energię. I tak to bardzo prosty sposób zyskujemy oprócz zdrowia ładniejszy wygląd i lepsze samopoczucie a przecież o to nam chodzi nieprawdaż?

17. Woda, którą pijemy powinna być strukturalna.
Woda znajdująca się w naszym organizmie jest wodą strukturalną, która zawiera w sobie informacje. Pod wpływem tej informacji cząsteczki wody układają się w klastery, tworząc kryształy. Informacja ta może być pozytywna lub negatywna, przez co wpływa na nasz organizm. Japoński uczony Emoto Masaru udowodnił, że każda woda zawiera informacje a w zależności od tego czy ona jest pozytywna czy negatywna rewitalizujemy lub niszczymy nasz organizm. Picie wody strukturalnej pozwala na wzmocnienie struktury wody w naszym organizmie.

18. Woda powinna mieć odpowiednie parametry.
Woda, która dostarczamy do organizmu powinna mieć odpowiednie parametry: pH (7,5), współczynnik utleniająco- redukujący Redox ( minus 50 mV i mniej), napięcie powierzchniowe (43dyn) i strukturę. Jeśli woda jeszcze ma do tego temperaturę ciała organizm bez wydatkowania energii przesyła ją do przestrzeni międzykomórkowej, w miejsca gdzie powinna dotrzeć i gdzie spełnia swoją rolę. A energia? Zostaje i można ją wykorzystać na inne ważne czynności.

Na koniec podsumujmy:
Wodę bezwzględnie należy pić, bo bez niej nie ma dobrego zdrowia!

19. To już wiemy, ale ile tej wody pijemy?
Pamiętamy 30 ml. Na kg wagi ciała.
Pijemy wodę przez cały dzień, ale zaczynamy na czczo i w ciągu dnia na pusty żołądek, czyli 20-30 minut przed jedzeniem i 2 godziny po jedzeniu. Pijemy małymi łykami tak by się nawodnić, chyba, ze chcemy pozbyć się adrenaliny to wypijamy szybko i szybko wydalamy ją.

20. Jak zdobyć taką wodę?
Przygotowujemy ją za pomocą dodatku do wody o nazwie Coral Mine, o którym w oddzielnym załączniku
Kiedy podejmiesz decyzję wyruszyć razem z nami na nową ścieżkę do zdrowia i postawisz pierwszy krok, którym jest nawodnienie organizmu pokażemy Tobie jak i gdzie stawiać następny.
Powodzenia.
Pozdrawiam.

Powrót

Produkty


Zestaw "Hydra Max"
HydraMax to Twój pierwszy krok na drodze do zdrowego stylu życia! ...


Pentokan
Harmonijne połączenie potasu, witaminy C i rybozy – trzech składników ...


Coral-Mine (30)
Coral-Mine to produkt naturalny, wyprodukowany w Japonii z głębinowych koralowców ...