Opinie


Oluś i jego AZS i ŁZS
Cześć wszystkim! Jestem Oluś, chcę podzielić się swoją historią (w ... Czytaj dalej
Magadalena M.


Odrobaczanie dzieci - historia małego Tymka
Przedstawię historię mojego synka Tymoteusza, ale będzie krótko, żeby nikogo ... Czytaj dalej
Beata K.


Historia mamy karmiącej
Moje problemy związane ze zdrowiem były następujące: Zatkane zatoki, ból ... Czytaj dalej
Agnieszka O


Coral Mine w.. ciąży?
Witam! Za dwa tygodnie spodziewam się dzidziusia i zmagałam się ... Czytaj dalej
Katarzyna Sz.


Co daje Coral?
O Coral Club dowiedziałam się od Znajomej w czerwcu ubiegłego ... Czytaj dalej
Zofia J


Artykuły


Dieta a rodzicielstwo
Dieta rodziców przed poczęciem dziecka oraz dieta matki w czasie ...


Męska strona płodności….
Jak mówią słowa piosenki… do tanga trzeba dwojga… a i ...


Jak pomóc w zajściu w ciążę?
Jak pomóc w zajściu w ciąże? – wybrane sposoby Zastosowanie ...


Jak nauczyć dziecko pić wodę
Woda jest niezbędna do życia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Stanowi ...


Żywienie dzieci
Jak sprawić by dziecko chciało jeść warzywa? Postaram się poddać ...


Skutki picia wody złej jakości
Co dzieje się w naszym organizmie kiedy pijemy wodę o ...


Zanim zajdziecie...


Na początku jest miłość…. 
I przychodzi taki czas, że podejmujecie  decyzję, chcemy mieć dziecko i to jest  to fantastyczne. Gratuluję.
Zaczynacie planować gdzie będzie pokoik dziecinny, jaki wózek kupić dla dziecka, zastanawiacie się jaki kolor oczy będzie mieć, do kogo będzie podobne?
A co z pierwszym mieszkaniem Waszego dziecka czyli ciałem przyszłej mamy?
To o nie trzeba na początku zadbać by sprawić , że Wasze dziecko będzie miało lepsze warunki do rozwoju.  Pamiętajmy także, że przyszły Tato ma taki sam ważny udział w poczęciu zdrowego dzieciątka.

Jak przygotować się do ciąży?
W dzisiejszych czasach wiele par myśli o tym dużo wcześniej i podejmuje taką decyzje świadomie dlatego też planujemy swoje działania.
Niestety  często wiąże się to z dokonaniem wielu zmian w życiu obojga przyszłych rodziców.
Jeżeli zaplanujemy to wcześnie to jest wystarczająco dużo czasu na zmianę nawyków , zrobienie badań, przeprowadzenie kuracji, a potem odbudowę i regenerację organizmu.
Ważne i będę to podkreślać cały czas, że wszystkie elementy przygotowania się do rodzicielstwa i poczęcia dzieciątka dotyczą również mężczyzn.

Męska strona płodności
Jak wynika z badań, jakość nasienia w ciągu ostatniego półwiecza bardzo się obniżyła, a przyczyny trudności z poczęciem leżą dziś w połowie po męskiej stronie. Plemników może być po prostu za mało, bywają też niedostatecznie ruchliwe lub wadliwe. Winne są infekcje (zakażenie chlamydią) i zanieczyszczenie środowiska (spaliny, ołów, pestycydy, niektóre tworzywa sztuczne). Kondycji plemników nie sprzyja palenie ani picie alkoholu. Bezpłodność częściej też występuje u mężczyzn z nadwagą. Nie bez znaczenia jest tempo i napięcia współczesnego życia - jądra mężczyzny chronicznie narażonego na stres wytwarzają plemniki, które studzą zapędy pobratymców!
Skoro już wiemy , ze oboje rodziców jest w tych przygotowaniach ważne to przechodzimy do konkretów:

Zaczynamy od przestawienia się na bardziej higieniczny tryb życia.
Oto lista  nawyków, które musisz zmienić jeszcze przed ciążą (dotyczy obojga rodziców):
  Zmianę sposobu odżywiania
Według badań „Polka w ciąży”, przeprowadzonych przez TNS OBOP w 2012 roku, aż 56 % Polek, które były lub są w ciąży, nie zmienia swoich nawyków żywieniowych.
Nie tylko nie zwracamy uwagi na to, co, kiedy oraz jak jemy, ale również często „jemy za dwoje” zapominając, że nieprawidłowy sposób odżywiania przyszłej mamy może znacząco wpłynąć na metabolizm dziecka. Konsekwencją tego może być: otyłość, cukrzyca, choroby sercowo-naczyniowe.
Jak odżywiać się przed zajściem w ciąże i w samej ciąży to temat na inny wykład i jeżeli ktoś jest tym zainteresowany to zapraszam do kontaktu. Polecam wprowadzić dietę rozdzielną i i spożywać jak najwięcej zasadowych pokarmów.
   Jeśli palisz, staraj się zerwać z nałogiem.
   Ogranicz do minimum spożycie alkoholu
Pomimo prowadzonych kampanii edukacyjnych dotyczących negatywnego wpływu alkoholu na płód, tylko 3% badanych całkowicie zrezygnowało w tym czasie z jego spożywania.
    Regularnie ćwicz.
Jeżeli dotąd nie ćwiczyłeś regularnie to postaraj się to zmienić i nie chodzi tu o wielogodzinne ćwiczenie na siłowni ale systematyczność, może to być 30 minutowy ale codzienny szybki spacer i to już będzie dla organizmu zbawienne.

Oprócz wymienionych działań należy również wykonać szereg badań, które pozwolą nam wykluczyć obecność, wirusów, bakterii i innych patogenów w organizmie.
Przed planowaną ciążą należy odwiedzić ginekologa.
Zleci on szereg badań , która pomogą określić stan organizmu kobiety takich jak:
  Cytologia
Badanie to polega na pobraniu komórek nabłonka z tarczy oraz kanału szyjki macicy i umożliwia wykrycie m.in. nadżerki i stanów zapalnych. Żadne schorzenie dróg rodnych nie jest obojętne dla przebiegu ciąży. Infekcja, nadżerka, stan zapalny czy grzybica mogą być przyczyną powikłań lub niekorzystnie wpłynąć na rozwijający się płód.
  Badanie czystości pochwy
Bakteriologiczna ocena wydzieliny pobranej z pochwy pozwala stwierdzić istnienie stanu zapalnego i określić jego przyczynę, np. infekcję bakteryjną lub grzybiczą.
  Badanie krwi:
   Morfologia
Wykaże, czy nie cierpisz np. na niedokrwistość (najczęściej z powodu niedoboru żelaza). Podczas ciąży pogłębia się ona i może stanowić zagrożenie i dla przyszłej mamy, i prawidłowego rozwoju dziecka.
   Poziom glukozy
Badanie może wykryć cukrzycę, która do tej pory nie dawała żadnych objawów. Chorobę trzeba opanować przed zajściem w ciążę, bo wahania poziomu cukru we krwi i cukrzyca są bardzo niebezpieczne dla płodu.
   Grupa krwi i czynnik Rh
Temu badaniu musicie poddać się oboje, ty i twój partner. Gdy okaże się, że masz współczynnik Rh–, a przyszły ojciec Rh+, zachodzi ryzyko konfliktu serologicznego.
  Poziom hormonów tarczycy
Zbyt niski może uniemożliwić ci zajście w ciążę lub być przyczyną poronienia, natomiast zbyt wysoki – spowodować przedwczesny poród.
Oraz:
   Test na obecność wirusów: cytomegalii, różyczki, HIV a także toksoplazmozy
Jeżeli jesteśmy ubezpieczeni badania te pokryje nam NFZ, to nie jest bez znaczenia , ponieważ należy wykonać więcej badań i te już będziemy musieli pokryć z własnych pieniążków.

Przesyłam wykaz badan do zrobienia (oprócz wcześniej wymienionych).
Na wirusy:
    Wirus Epsteina-Barr (EBV)
    Wirus Coxsackie (Koksaki)
Na bakterie komórkowe:  
  Chlamydia pneumoniae, trachomatis
  Mycoplasma pneumoniae
   Helicobacter Pylori
  Borelia
   Toksokara
Wszystkie te badania robi się  w klasie IgG i IgM z wyjątkiem Chlamydii, która robi się w klasie IGG i IGA.

Kolejny etap to działanie.
Zakładam, że już zaczęliśmy zmianę żywienia i nawyków o których wcześniej mówiłam. Przechodzimy do procesu oczyszczania organizmu.
Pierwszy etap to detox i nawadnianie woda o odpowiedniej ilości i jakości, która wypłucze toksyny z organizmu obojga rodziców. Potem w zależności od wyników program na pasożyty, który trwa jeden miesiąc i w czasie tego programu nie zabijamy pasożytów, zmieniamy środowisko na takie jakiego nie lubią pasożyty i wychodzą . Program ten wspomagamy dostarczając enzymy trawienne, odpowiednia wodę i lecytynę wtedy nie ma zagrożenia wtórną intoksykacją organizmu bo tez i nie ma wyrzutu toksyn jaki się zdarza gdy stosuje się środki bójcze. Jeżeli jest potrzeba to stosuje się zamiast typowego programu na pasożyty kuracje antybakteryjną i antywirusową z elementami przeciwpasożytniczymi , która może trwać od 1 do 3 miesięcy. Po takiej kuracji stosujemy program oczyszczania przewodu pokarmowego – Colo Vada Plus  - 14 dni. Oczyszczamy jelito cienkie i grube ze zwałów kałowych. Po nim odbudowa flory bakteryjnej w jelitach i odżywianie komórkowe całego organizmu – minimum jeden miesiąc a jak było dużo do sprzątania to i trzy miesiące. Do wszystkich programów oczyszczających i odżywiających stosuje się naturalne, organiczne produkty o wysokiej koncentracji i wchłanialności . Tu nie ma leków bo to nie jest leczenie. Cały ten proces ma za zadanie oczyścić, nawodnić i odbudować organizm, a że w takim środowisku nie będą żyć żadne patogeny stąd otrzymujemy wspaniałe efekty. Tak oczyszczony organizm, odżywiony (obojga rodziców) sprawia, że dzieciątko będzie miało najlepsze z możliwych warunków do rozwoju. Jego mieszkanko będzie czyste, będzie pełne wartości odżywczych, z których od początku można czerpać i budować wszystkie po kolei organy nowego człowieczka, bo jest z czego. Oczyszczone jelita to lepsze trawienie, dobra odporność, prawidłowe wchłanianie i przyswajanie wartości odżywczych z pokarmu i wytwarzanie serotoniny – hormonu szczęścia. Takie oczyszczenie w bardzo dużym stopniu eliminuje możliwość powstania cukrzycy ciążowej. Po pierwsze organizm nawodniony, oczyszczony a więc inaczej pracują wszystkie organy. W jamie brzusznej gdzie z miesiąca na miesiąc będzie rosnąć dzieciątko jest wystarczająco miejsca na jego rozwój. Wcześniej zwały kałowe ograniczały to i bardzo często dochodziło do ucisku na trzustkę co było bezpośrednią przyczyną zakłóceń jej pracy i wydzielania insuliny do krwi. W tak czystym organizmie nie ma toksyn, więc nie ma powodów do wymiotów, organizm odżywiony nie ma braków witamin i minerałów co mogło być przyczyna zawrotów głowy, złego samopoczucia. Mama i dziecko czują się dobrze.

Każda kobieta i każdy mężczyzna pragną, by ich dziecko urodziło się zdrowe. Ale żeby to pragnienie się spełniło, powinniście wiedzieć, że na przebieg ciąży decydujący wpływ będzie miała kondycja organizmu obojga rodziców jeszcze przed jego poczęciem i o tym powinno mówić się wszędzie.

Moim marzeniem jest dotrzeć do jak największej ilości przyszłych rodziców bo uświadomić im jakie maja możliwości zadbania o zdrowie swojego jeszcze niepoczętego dziecka! Ile kłopotów i problemów można uniknąć oczyszczając swój organizm z toksyn, bakterii, wirusów, pasożytów i grzybów zanim powoła się do życia dzieciątko, któremu przekaże się swoje geny.

Dlatego tez prowadzę pary przygotowujące się do poczęcia dziecka. Jak chcesz porozmawiać na ten temat? Masz pytania o szczegóły programu Zanim Zajdziecie – Przygotowanie do rodzicielstwa?
Napisz : sciezkizdrowia@gmail.com, zadzwoń +48608683570,

Dziękuje za uwagę.  
Marta Mularska

Powrót

Produkty


Zestaw "Parashield"
Zestaw Parashield zawiera: 1.Coral-Mine® (3x10 saszetek) Składniki 1 saszetka (zal. ...


Zestaw "Hydra Max"
HydraMax to Twój pierwszy krok na drodze do zdrowego stylu życia! ...


Zestaw "Coral Detox"
Coral Detox  - podstawowy zestaw dla efektywnego oczyszczenia organizmu. Detoksykację ...


Prenatal+
Organizm kobiety jest bardzo wymagający, dlatego potrzebuje szczególnej opieki i ...


Folic Acid
Kwas foliowy (znany też pod nazwami: folacyna, witamina M, witamina ...


Coral-Mine (30)
Coral-Mine to produkt naturalny, wyprodukowany w Japonii z głębinowych koralowców ...