Opinie


Detox - pierwsze kroki
12-01-2016 r. …..dziś rozpoczynam trzeci dzień z Coral Mine. Więcej ... Czytaj dalej
Dominika P


Artykuły


Przygotowanie wody - zasady
1. Pierwsze kroki – WODA Po co nam, ludziom woda? ...


Odżywianie w oczyszczaniu
Ponżej przedstawione Zasady zdrowego odżywiania w programie oczyszczającym sa maja ...


Naturalny program przeciwpasożytniczy
Naturalny nieinwazyjny program przeciwpasożytniczy Dlaczego należy się odrobaczać profilaktycznie minimum ...


Przygotowanie do odrobaczania
Detox czyli przygotowanie do odrobaczania. Przygotowanie do oczyszczania z pasożytów ...


Oczyszczanie z toksyn
Toksyny w naszym organizmie. Skąd się biorą? 1. Produkowane są ...


Całoroczny algorytm zdrowia
Algorytm rocznego programu usprawniania pracy organizmu. Jaki jest potencjał Twojego ...


Zarys koncepcji
Cześć. Trafiłeś tu nie przypadkiem. Z dwóch powodów. Po pierwsze, ...


Detox


Na początek kilka słów o toksynach jako takich.
Skąd się biorą toksyny w naszym organizmie?
1. Produkowane są przez nasze komórki w trakcie nieustannych reakcji chemicznych w nich zachodzących
2. Są dostarczane do organizmu z powietrzem, pożywieniem, napojami.
3. Wytwarzają sie w skutek stresu a także nadmiernego wysiłku fizycznego.
4. Powstają w wyniku trawienia, rozpuszczane są w tłuszczach za pomocą żółci, są wydalane przez jelito grube z naszego organizmu.

Dlaczego powinno się oczyszczać organizm z toksyn?

By przywrócić ciału prawidłową, naturalną funkcjonalność poszczególnych jego organów, tkanek i komórek, która jest zakłócona poprzez toksyny. Związki toksyczne takie jak metale ciężkie, węglowodory aromatyczne, konserwanty, blokują przeróżne funkcje organizmu. Toksyny nie są naturalnym komponentem naszego ciała i powinny być z niego usuwane. Niestety wielu z nich organizm nie potrafi się pozbyć samodzielnie. Przez miliony lat nasze ciała ewoluowały, uczyły się i nauczyły radzić sobie w przeróżnymi czynnikami jak np. wirusy, bakterie czy grzyby pasożytnicze. Niemożliwe natomiast jest w tak krótkim czasie wykształcenie podobnych mechanizmów obronnych przeciwko tak ogromnej ilości i różnorodności toksyn jaka pojawiła się w ostatnich latach. Dlatego właśnie tak ogromne znaczenie ma prawidłowe uzupełnianie zapasów wody w organizmie, która jest niezbędna w procesie usuwania toksyn.

Kto powinien oczyszczać organizm z toksyn?

Każdy, kto chce polepszyć swoje samopoczucie, zwiększyć poziom energii i produktywność, a szczególnie Ci którzy czują się ospale, są wiecznie zmęczeni, cierpią na zaburzenia snu oraz mają problemy ze skórą. Zalety oczyszczania organizmu z toksyn. Pozbywając się toksyn przywracamy zachwianą ich działaniem równowagę wewnętrzną organizmu, umożliwiając właściwe działanie wszystkim jego elementom. Objawy zauważalne już po kilku dniach od rozpoczęcia kuracji oczyszczającej to m.in.: poprawa samopoczucia i sprawności psychofizycznej; usprawnienie pracy jelit, poprawa wyglądu skóry; poprawa działania narządów wewnętrznych dotkniętych schorzeniami, regulacja działania systemu immunologicznego.

Jak zrobić oczyszczanie organizmu z toksyn?

Jeżeli chcesz dowiedzieć się w jaki sposób profesjonalnie i komfortowo przeprowadzić program detoksykacji organizmu z toksyn, a także uzyskać wiele innych cennych informacji na temat odżywiania i utrzymania homeostazy w organizmie skontaktuj się z nami. Nasz organizm powinien oczyszczać się toksyn każdego dnia. Niestety zły tryb życia i odżywiania jaki na co dzień wiedziemy a także inne ww. czynniki uniemożliwiają to. Stąd powinniśmy od czasu do czasu wspomóc organizm w wyprowadzeniu toksyn decydując się na specjalny program oczyszczający. Najlepszym okresem na oczyszczanie organizmu jest wiosna i jesień. Dlatego tez zachęcamy do zrobienia takiego programu pod naszym nadzorem bazując na naszej wiedzy i doświadczeniu, a także przy użyciu sprawdzonych metod i najwyższej jakości produktów.

Program oczyszczania organizmu z toksyn jest procesem i składa się z kilku etapów:

1. Nawodnienie
2. Przeprowadzenie właściwego detoxu - programu składającego się z suplementów ułatwiających rozpuszczenie i wydalenie toksyn z organizmu.
3. Wprowadzenie do naszego żywienia elementów diety oczyszczającej ( w wersji lekkiej lub zaawansowanej)

Ad.1
Dlaczego nawodnienie jest na pierwszym miejscu?. Większość toksyn, które powstają każdego dnia w procesach metabolicznych rozpuszcza się w wodzie. W wodzie a nie w płynach, które zawierają w sobie wodę. Zupa, sok, mleko i inne płyny nie wypłukują toksyn, są roztworami nasyconymi i jako takie nie mają możliwości wyprowadzenia, dlatego należy pic czystą wodę, która ma odpowiednie parametry. Jaka ta woda powinna być znajdziesz informacje w osobnym artykule „Parametry wody”
Każdego dnia powinniśmy dzień rozpocząć od dwóch szklanek dobrej, czystej wody. Jeżeli nie masz dostępu do wody o jakiej piszemy w artykule „Parametry wody” to możesz ją przygotować sobie dodając do niegazowanej, niskozmineralizowanej wody Coral Mine tj. sproszkowany koralowiec. Dodanie do wody saszetki z piaskiem koralowca powoduje, że woda otrzymuje 74 mikro i makroelementy w postaci jonowej. (O właściwościach koralowca możesz poczytać w artykule „Coral Mine”)Tak przygotowana woda jest dostarczana do komórki w ciągu 20-30 minut bez straty energii na jej przygotowanie . Dlatego nie ma możliwości oczyścić organizmu z toksyn bez użycia dobrej jakości wody. Toksyny rozpuszczalne w wodzie wyprowadzamy z organizmu z moczem, potem i parą z ust, dlatego też ważne jest by umożliwić organizmowi wydalanie ich wraz z płynami technicznymi. Szeroko reklamowane środki zapobiegające wydzielaniu potu zaburzają proces oczyszczania organizmu z toksyn i szkodzą naszemu zdrowiu. Jeżeli zapach Twojego potu jest bardzo intensywny, świadczy to o zanieczyszczeniu organizmu i nie pot należy winić za to ale oczyścić organizm z grzybów, pasożytów, toksyn i innych prostych form a wtedy pot stanie się bezwonny. Przeciętny, dorosły człowiek wydalić powinien od 1-1,5 litra moczu, około 0,5 do 1 litra potu i około 0,5 litra z parą z ust. Taka ilość płynów technicznych zapewnia oczyszczanie organizmu z toksyn. Ale żeby pożądaną ilość wydalić trzeba najpierw organizm nawodnić dostarczając mu 30 ml wody na każdy kilogram ciała. W okresach wzmożonej aktywności fizycznej czy w czasie upałów można zwiększyć ilość wypijanej wody. (Jak przyrządzać wodę z Coral Mine możesz poczytać w artykule „Jak przygotować wodę”)
Stosując się do powyższych zaleceń jesteśmy w stanie usuwać na bieżąco 80% toksyn rozpuszczalnych w wodzie a co z pozostałą resztą ?

Ad.2
Otóż pozostałe 20% toksyn rozpuszcza się w tłuszczach i przy pomocy niektórych naturalnych , organicznych produktów. Niech nas nie myli, że ilość 20% w stosunku do pozostałych 80% jest mała więc szybko z nimi się uporamy. Czasem może to potrwać. Wszystko zależy od tego jaki jest stan zatoksycznienia naszego organizmu w momencie, rozpoczęcia procesu oczyszczania.
Chcąc usunąć pozostałe toksyny powinniśmy zacząć od zrobienia programu - detox. W czasie robienia tego programu cały czas nawadniamy się i stosujemy produkty, które ułatwią nam dalsze oczyszczanie organizmu z toksyn.
Nasz proces oczyszczania organizmu z toksyn można porównać do procesu prania bielizny w pralce co obrazuje zdjęcie.

http://www.sciezkidozdrowia.pl/media/multimedia/obrazy/Pralka_Podchomutnikowych.PNG Tak jak do prania potrzebna jest :
1. Woda – u nas z dodatkiem Coral Mine
2. Proszek do prania – u nas Enzymy trawienne: Assimilator
3. Płyn do płukania – u nas Antyoksydanty : H-500 lub Microhydrin
4. Energia – u nas Lecytyna
Użycie tych produktów pomoże organizmowi oczyścić się z toksyn. Sposób dawkowania tych suplementów jest omówiony w artykułach „Program detox- podstawowy” lub „Program detox- VIP”.
Taki proces trwa jeden miesiąc i stanowi bazę do dalszych procesów oczyszczających poszczególne układy czy organy. Jest on pierwszym programem i nie można go pomijać dlatego, że przechodząc do kolejnych programów oczyszczających organizm powinien być już wstępnie oczyszczony z toksyn by nie nastąpiła kumulacja wyprowadzanych zanieczyszczeń w jednym czasie.
Wszystkie produkty użyte w tym programie są dostępne w atrakcyjnych cenach dla członków klubu Coral Club International. Jak zostać członkiem klubu i zakupić ww. produkty możesz się dowiedzieć kontaktując się z nami drogą e mailową lub telefoniczną. lub możesz zapisać się teraz

Ad.3
Dieta oczyszczająca lekka i zaawansowana.
Od osoby, która przeprowadza program oczyszczający organizm z toksyn zależy czy podczas tego programu zdecyduje się na dietę oczyszczającą w wersji lekkiej czy zaawansowanej. Obydwie wersje zostaną omówione w już wkrótce w artykule. Dla osób, które nie są w stanie znieść ostrego reżimu żywieniowego zalecana jest dieta lekka. Autorom programu oczyszczania organizmu z toksyn zależy na tym by każdy mógł osiągnąć efekt oczyszczenia i nie można robić tego programu w stresie, na siłę zmuszając osoby , które na co dzień nie przestrzegają zasad dobrego żywienia by od razu całkowicie zmieniły swoje nawyki.
Z doświadczenia wiemy, ze najtrudniej zmienia się właśnie nawyki żywieniowe i jest to proces, dlatego też wprowadzając częściowe zmiany w żywieniu można mimo to osiągnąć duże efekty oczyszczania. Natomiast osoby, które na co dzień odżywiają się dużą ilością warzyw i są w stanie zaakceptować reżim zaawansowanej diety polecamy jej zaostrzenie. Oczywiście efekty będą zarówno u osób stosujących dietę lekką jak i zaawansowaną . Chociaż może się okazać, ze osoby, które na co dzień nie dbają o zdrowe odżywianie przy zastosowaniu lekkiej diety będą miały bardziej spektakularne efekty (odczucia) niż osoby stosujące dietę zaawansowaną. Podyktowane to będzie stanem wcześniejszego zatoksycznienia organizmu i tym samym ilością wyprowadzonych toksyn.
Nie miej żadnych wątpliwości ten program naprawdę działa, przekonaj się sam i dołącz do nas - ludzi zdrowych, z pasją i energią każdego dnia.

 

Powrót

Produkty


Coral-Mine (30)
Coral-Mine to produkt naturalny, wyprodukowany w Japonii z głębinowych koralowców ...


Zestaw "Coral Detox Plus"
Coral Detox Plus stanowi rozszerzoną wersję znanego już zestawu Сoral Detox. Oczyszczenie ...


Zestaw "Coral Detox"
Coral Detox  - podstawowy zestaw dla efektywnego oczyszczenia organizmu. Detoksykację ...


Pentokan
Harmonijne połączenie potasu, witaminy C i rybozy – trzech składników ...