Opinie


Co daje Coral?
O Coral Club dowiedziałam się od Znajomej w czerwcu ubiegłego ... Czytaj dalej
Zofia J


Artykuły


Przygotowanie wody - zasady
1. Pierwsze kroki – WODA Po co nam, ludziom woda? ...


Diagnozowanie obecności
Jak zdiagnozować obecność pasożytów w organizmie człowieka? Coraz częściej słyszymy ...


Odrobaczanie w skrócie
  Odrobaczanie, które ja polecam jest naturalne w pełnym tego ...


Oczyszczanie jelit
Program Colo - Vada Plus jest kompleksowym programem, który oczyszcza ...


Naturalny program przeciwpasożytniczy
Naturalny nieinwazyjny program przeciwpasożytniczy Dlaczego należy się odrobaczać profilaktycznie minimum ...


Dlaczego bolą stawy?


Czy pasożyty mają z tym coś wspólnego?

Wszystkie stawy zawierają maź stawową, która jak krew organy tak ona odżywia kości i dlatego musi być płynna a stawy musza być ruchome bo tylko w ten sposób może ona dostarczyć wartości odżywcze do kości. Pod warunkiem, że mamy te wartości czyli nasze jedzenie je zawiera lub podajemy naturalne preparaty, które uzupełniają braki w jedzeniu. I kolejny warunek, że jest wystarczająca ilość wody w organizmie, która dostarczy wartości odżywcze do stawów i utrzyma maź stawową w płynnej konsystencji.

A wracając do pytania o przyczynę bolących stawów to powodów może być dużo. Najczęściej na początku był brak wody w organizmie, który powodował, że maź zaczęła wysychać, jak wyschła zrobiła się jak piasek i zaczęły kości trzeć o siebie . Na tym etapie po prostu strzela w stawach i większość z nas uważa, ze ja tak mam i nie przejmuje się tym. Później zaczyna się robić stan zapalny, pojawiają się obrzęki, ból zwłaszcza przy wchodzeniu po schodach czy w trakcie jakiegokolwiek ruchu. Organizm bardzo często w tym miejscu upycha toksyny, które z braku odpowiedniej ilości i jakości wody zostały niewypłukane, a po jakim czasie są tam już …. bakterie i wirusy i inne patogeny. I oczywiście, że tam nie zamieszka glista czy tasiemiec ale to nie znaczy, że żaden patogen nie zagnieździ się. Bardzo często w stawach jest paciorkowiec, borrelia, chlamydia i grzyby (drobnokomórkowe) a one również są pasożytami i żerują w naszych organizmach. Skoro już możemy się znaleźć przyczynę, a nawet robiąc wyniki można ją często potwierdzić (badania krwi w klasie IGM i IGG na poszczególne patogeny) to już można zacząć ją likwidować. Czyli pierwsze nawodnienie i wypłukiwanie toksyn, potem oczyszczanie z bakterii, wirusów, pasożytów i grzybów, zmiana sposobu odżywiania a potem odbudowa i regeneracja.

Dlaczego jak oczyszczanie to z wszystkiego? Ano dlatego, że jak jest organizm zatoksyczniony to mogą tam być wszystkie patogeny i wirusy, i bakterie, i grzyby, i pasożyty bo one żyją w tym samym środowisku, tylko raz jest jednego więcej a raz drugiego. Jak zmienisz środowisko to posprzątasz wszystko i cały organizm odczuje ulgę a z czasem zacznie lepiej pracować. W czasie kuracji należy włączyć również preparaty przeciwzapalne jak Coral Boswellia i Flexicor, które stricte działają na układ kostno-stawowy. Po takim sprzątaniu nareszcie można zacząć odżywiać kości i stawy czyli dać siarkę (MSM) i kolagen (Promarine Collagen Peptides) , kwas hialuronowy (B-luron) i wiele innych odżywczych produktów ale dopiero wtedy jak się pozbyłeś intruzów i stanu zapalnego. Dlaczego dopiero po kuracji oczyszczającej? Ponieważ wszystkie patogeny lubią witaminy, minerały i kolagen i będą świetnie sobie i długo żyć karmione drogimi suplementami a my wydamy kasę i korzyść z tego będzie niewspółmierna do oczekiwań. Podczas całej kuracji staramy się włączyć ruch nawet gdy na początku jest on ograniczony to pod okiem fizjoterapeuty bezpiecznie ćwiczymy a gdy zmiany (problemy) nie są aż tak duże to sami możemy ćwiczyć. Najprostszy i można powiedzieć najlepszy ruch to poranna gimnastyka i codzienny, szybki marsz i to może zrobić każdy.

Czyli podsumowując chcąc pozbyć się bólu i przywrócić stawom elastyczność i ruchomość najpierw nawadniamy, ćwiczymy, zmieniamy dietę i oczyszczamy organizm z patogenów, a na końcu odżywiamy go komórkowo podając dobrej jakości produkty tzw. żywienie komórkowe.

Jeżeli chcesz iść tą drogą napisz, porozmawiamy o szczegółach kuracji.

Marta

sciezkizdrowia@gmail.com

Powrót

Produkty


Coral-Mine (30)
Coral-Mine to produkt naturalny, wyprodukowany w Japonii z głębinowych koralowców ...


Zestaw "Coral Detox"
Coral Detox  - podstawowy zestaw dla efektywnego oczyszczenia organizmu. Detoksykację ...


Zestaw "Parashield"
Zestaw Parashield zawiera: 1.Coral-Mine® (3x10 saszetek) Składniki 1 saszetka (zal. ...


Flexi Cor
FlexiCor - to zbalansowany zestaw uzupełniających się substancji aktywnych, przeznaczony ...


B-Luron
B Luron na chore stawy dla każdego człowieka MEDYCYNA ORTOMOLEKULARNA ...


Coral Boswellia
Coral Boswellia zapewnia kompleksowe wsparcie dla układu mięśniowo-szkieletowego. Bazę produktu ...