×

Dołącz do naszej społeczności

 

Zanim zajdziecie - Przygotowanie do rodzicielstwa.

O przygotowaniu do rodzicielstwa słów kilka.

Mamy na świecie paradoks,  w Europie jest duży problem z przyrostem ludności, białą nacją, która wymiera.  Za to na świecie mamy przeludnienie. Dlaczego tak jest? Styl życia, odżywiania, który jest mocno upowszechniony w krajach zachodnich nie sprzyja naszemu zdrowiu. Coraz częściej młodzi ludzie chorują na choroby, które jeszcze w dwudziestym wieku były chorobami dojrzałych ludzi. Niby długość życia wydłuża się ale jakość jego niestety pogarsza się. Młodzi ludzie odżywiają się w większości jedzeniem pustym, bez wartości odżywczych, przetworzonym i nasyconym chemicznymi konserwantami, polepszaczami smaku. Dlatego ich organizm nie ma skąd czerpać wartości odżywczych: witamin, minerałów, budulca (aminokwasów), NNKT i itd… Jeżeli, wiodąc taki styl życia, chcą zostać rodzicami mają problemy. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Zaczynają się wędrówki po lekarzach, leki hormonalne. A nikt nie mówi tym ludziom, żeby oczyścili swój organizm z toksyn, patogenów, pasożytów, bakterii i wirusów. Kiedy kobieta jest już w ciąży, wykonuje się szereg badań w tym właśnie na bakterie i wirusy, ale dlaczego dopiero wtedy?
Jak kobieta nosi pod sercem dziecko to dużo trudniej pomóc jej, wyleczyć ją, uchronić dziecko kiedy okaże się, że ma wynik pozytywny i jest np. Cytomegalowirus czy Toksoplazmoza.
Dlaczego nie zrobić tych badań przed ciążą? O ile łatwiej byłoby zadziałać i ile mniej stresu przeszła by mama?
Dlatego tez zaangażowałam się w proces uświadamiania ludzi, że do poczęcia dziecka trzeba się przygotować. Trzeba zrobić badania by wykryć ewentualne patogeny, trzeba podać dobrą wodę , oczyścić organizm z toksyn, oczyścić przewód pokarmowy by udrożnić jelita. A następnie wzmocnić i odżywić organizm podając witaminy, minerały, aminokwasy, enzymy trawienne, probiotyki, NNKT. Pewnie większość z Was powie, przecież kobiety suplementują się w ciąży. W większości przypadków tak ale najistotniejsze jest to, żeby najpierw oczyścić a potem odżywić a nie odwrotnie. Wtedy i tylko wtedy to ma sens, inaczej odżywiamy wszystkich nieproszonych lokatorów, kasa wydana a korzyści z tej suplementacji niewiele. Poza tym to przygotowanie ma być przeprowadzone jeszcze przed zajściem w ciążę. Kolejny bardzo ważny aspekt to: Przygotowanie do poczęcia dziecka obowiązuje zarówno kobietę jak i mężczyznę. Przyjęło się powszechnie, że zajście w ciążę to problem kobiety a to mężczyzna odgrywa tu równie ważną rolę i jego stan zdrowia i jego geny maja wpływ na to czy dziecko zostanie poczęte i czy będzie zdrowe. Dlatego też staram się uświadamiać rodziców, którzy planują poczęcie dziecka by przygotowali się do tego przynajmniej na kilka miesięcy naprzód, wtedy mamy czas i na diagnostykę i na wszystkie działania, które przybliżą nas do tego cudownego czasu. A co zyskacie robiąc taki program?
        Pewność że:

  zrobiliście wszystko by Wasze dziecko miało szansę na poczęcie i zdrowe życie.
  badania wykonane już w ciąży nie zaskoczą Was "pozytywnym" wynikiem.
  organizm będzie miał wystarczająca ilości wartości odżywczych by mogły się prawidłowo tworzyć wszystkie  organy dziecka już w pierwszych tygodniach od jego poczęcia.
  żaden nieproszony lokator nie będzie zakłócał przebiegu ciąży.
  czyste, udrożnione jelita pomogą uniknąć cukrzycy ciążowej.
  matka będzie miała wystarczająco dużo siły by przejść przez okres ciąży, porodu i karmienia.

Prawda, że brzmi to wspaniale ? Ale tak jest naprawdę, już wiele par przeszło przez ten program i cieszą się dzisiaj zdrowym potomstwem i z wielka radością wspominają ciążę , poród i okres niemowlęctwa.
Jeżeli chcesz by stało się Waszym udziałem to nie zwlekaj. A jeżeli nie planujesz dziecka to możesz powiedzieć to komuś kto być może chce mieć dziecko i obawia się a może nawet już ma z tym problemy. Zapraszam do kontaktu i do mojej grupy na FB „Zanim zajdziecie – przygotowanie do rodzicielstwa”

Wiesz ile kłopotów i problemów można uniknąć oczyszczając swój organizm z toksyn, bakterii, wirusów, pasożytów i grzybów zanim powoła się do życia dzieciątko, któremu przekaże się swoje geny?

Moim marzeniem jest dotrzeć do jak największej ilości przyszłych rodziców by uświadomić im jakie mają możliwości zadbania o zdrowie swojego jeszcze niepoczętego dziecka!

Marta Mularska - doradca dietetyczny, trener zdrowia

 

Powrót