Coral-Mine to produkt pochodzenia naturalnego, wyprodukowany w Japonii z głębinowych koralowców kamiennych Scleractina żyjących w Morzu Japońskim w pobliżu wysp Okinawa i Tokunoshima.

Koralowiec to wyjątkowa substancja, w której w ciągu ponad 500 milionów lat istnienia została osiągnięta całkowita
harmonia świata zwierzęcego, roślinnego i mineralnego.
Ten zadziwiający twór przyrody występuje jednoczenie w kilku postaciach materialnych: jest zarówno zwierzęciem morskim o przedziwnym kształcie, przypominającym niezwykłe rośliny, utrzymuje się dzięki zawartym w wodzie morskiej solom mineralnym, a żywi się mikroorganizmami morskimi.Szkielet koralowca to kompleks soli mineralnych, który warunkuje jego wyjątkowe właściwości i oddziaływanie na nasz organizm. Są to przede wszystkim sole wapnia i magnezu, ale także potas, żelazo, fosfor, siarka, krzem, chrom, mangan, cynk i inne pierwiastki. Ten bogaty zestaw naturalnych soli wykazuje pomocne działanie w regulowaniu poziomu zawartości minerałów w organizmie, co wpływa na unormowanie funkcjonowania ważnych układów i narządów organizmu.

Działanie składników aktywnych:

Wapń i fosfor kształtują tkankę kostną, stanowią budulec dla wszystkich tkanek łącznych. Podtrzymują stabilność skurczy mięśni, pracy serca i przewodzenia impulsu nerwowego. Ponadto podnoszą przepuszczalność błon komórkowych i normują procesy krzepnięcia krwi.

Magnez wspomaga wapń, zabezpiecza wydzielenie koenzymu ATP i podnosi potencjał energetyczny organizmu, zapewnia stabilny rytm serca, reguluje napięcie mięśni gładkich (naczyń, jelit, pęcherza moczowego i pęcherzyka żółciowego). Zbalansowane połączenie w organizmie wapnia i magnezu (2:1) sprzyja przyswajaniu wapnia i utwardzeniu kości.

Potas - podstawowy kation wewnątrzkomórkowy, który wspiera gospodarkę wodną, solną i kwasowozasadową, pobudzenie i przewodnictwo nerwowomięśniowe; zabezpiecza stabilność ciśnienia tętniczego, wyprowadza nadmiar płynów z organizmu.

Zastosowanie:

 osiągnięcie optymalnej wartości pH

 wsparcie pracy układu krwionośnego

 profilaktyka osteoporozy

 zwiększenie elastyczności mięśni 

 wsparcie odbudowy tkanki chrzęstnej i kostnej

 kontrola pracy nerek i układu pokarmowego

 poprawienie stanu skóry

 

Oglądnij filmik o Coral mine

Instrukcję jak przygotować wodę z Coral-mine znajdziesz tutaj: Przygotowywanie wody

 

Tutaj kupisz Coral-mine

 

Powrót