B Luron -  na chore stawy dla każdego człowieka

MEDYCYNA ORTOMOLEKULARNA - IDEA DŁUGIEGO ŻYCIA I JAKOŚCI ZDROWIA

Doskonałe założenia medycyny ortomolekularnej.
Ciało każdego człowieka potrzebuje na co dzień całej gamy różnorodnych mikroelementów i substancji bardziej złożonych pod względem budowy, a wszystko po to, by poszczególne ważne organy pozostawały w zdrowiu i zachowały swoje, wyznaczone przez naturę funkcje. Mówiąc o mikroelementach i substancjach bardziej złożonych- mam na myśli witaminy, minerały, pierwiastki śladowe oraz niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Medycyna ortomolekularna opiera się bowiem na założeniu traktującym odpowiednią ich ilość oraz koncentrację za najlepszą drogę do zachowania zdrowia oraz obrony przed różnymi stanami chorobowymi.
Inicjator tej terapeutycznej metody- prof. Linus Pauling, amerykański biochemik oraz dwukrotny laureat Nagrody Nobla- zdefiniował tę drogę działania w następujący sposób:
„Medycyna ortomolekularna to skuteczna ochrona zdrowia oraz postępowanie w stanach chorobowych poprzez zmianę koncentracji substancji naturalnie występujących w organizmie w celu powrotu do zdrowia.”
Etymologicznie pojęcie „ortomolekularny” pochodzi od greckiego słowa „orthos”, co znaczy tyle, co „prawidłowy, odpowiedni” oraz od łacińskiego słowa „molecula”, co znaczy „drobina, cząstka ”. Po raz pierwszy termin ten został użyty przez prof. Linusa Paulinga w roku 1968, ponieważ najlepiej oddaje sens przyjętej przezeń terapeutycznej metody.


Substancje naturalnie występujące w organizmie - kluczem do zdrowia.

Medycyna ortomolekularna opiera się wyłącznie na substancjach naturalnie występujących w pożywieniu oraz w organizmie. Pisząc o substancjach, wskazuję na mikroelementy, a także związki chemiczne zarówno te proste, jak i złożone, z których tylko część jest produkowana w sposób naturalny w ustroju. Dlatego też istotną kwestią jest odpowiednia suplementacja mikroelementów i innych substancji korzystnie wpływających na ciało; dodatkowo stosowana regularnie - sprawi, że będziesz w dobrej formie, ciesząc się pełnią zdrowia.
Prof. Pauling w cyklu swoich badań zwrócił uwagę na problem nieodpowiedniej suplementacji i związane z tym konsekwencje zdrowotne. Opisał to w naukowym czasopiśmie „Science” już 35 lat temu. Zaleceniem prof. Paulinga jest zachowanie zdrowia oraz dbałość o nie poprzez zastosowanie optymalnych dawek substancji „ortomolekularnych”.
Cenne uzupełnienie medycyny konwencjonalnej
W krajach z rodowodem anglosaskimi medycyna ortomolekularna określana jest jako medycyna uzupełniająca. Jest zatem traktowana jako postępowanie wspomagające gospodarkę żywieniową człowieka przy zastosowaniu medycyny tradycyjnej.
Medycyna ortomolekularna oparta jest na podstawach zarówno chemicznych, jak i biologicznych. Wiele badań naukowych potwierdza koncepcję medycyny ortomolekularnej. Pierwsze z nich zostały opublikowane w 1968 roku przez wspomnianego już prof. Linusa Paulinga.
Celem terapii ortomolekularnej jest zapobieganie oraz usuwanie przyczyn wielu schorzeń i stanów chorobowych. Podstawą natomiast jest spożycie odpowiedniej dawki oraz właściwej kombinacji substancji „ortomolekularnych”, które w sposób naturalny występują w naturze i w każdym organizmie.
Każdy łańcuch jest tak mocny, jak jego najsłabsze ogniwo.
Łańcuch może dobrze spełniać swoje funkcje wyłącznie wtedy, kiedy wszystkie jego ogniwa są wytrzymałe i solidne. Substancje chemiczne - te proste i złożone, występujące w organizmie wzajemnie ze sobą współdziałają na poziomie komórkowym poprzez łączące się lub następujące po sobie procesy metaboliczne. Potrzeby ustroju są w pełni zaspokojone tylko wówczas, gdy otrzymuje on pełną i wymaganą ich ilość.

 B Luron jako kwintesencja idei medycyny ortomolekularnej
 B Luron to klasyczny ortomolekularny preparat, ponieważ jego składniki i mechanizm działania odpowiadają głównym zasadom tej medycyny czyli przywrócenie i utrzymanie zdrowia przez zmianę stężenia substancji obecnych w organizmie odpowiedzialnych za utrzymanie tego zdrowia czyli najprościej mówiąc - "prawo cząsteczek w odpowiednich ilościach".
 B Luron to kompleks kwasu hialuronowego i chondroityny - aktywna siła zapewniająca sprawny aparat ruchu.

W celu optymalnej ochrony chrząstki kwas hialuronowy jest obecnie dostępny w specjalnym składzie - wraz z chondroityną jako HCK. Te dwa podstawowe składniki płynu synowialnego poprzez synergiczne współdziałanie są skuteczniejsze niż w przypadku ich oddzielnego stosowania. Udowodniono, że skuteczność działania chondroityny jest uzależniona od obecności kwasu hialuronowego w naturalnej koncentracji. Aplikowana w wielu preparatach chondroityna nie działa samodzielnie - dopiero HCK aktywizuje chondrocyty, które później są zdolne do przemiany w chondroitynę. Z tego względu kompleks HCK - kwas hialuronowy oraz chondroityna - działa skuteczniej niż każdy składnik z osobna.
Dlaczego należy uzupełniać kwas hialuronowy i chondroitynę łącznie (efekt synergiczny)?
Naukowcy Gramme-Revit w Niemczech sprzęgli kwas hialuronowy i siarczan chondroityny w unikalny kompleks, który jest substancją czynną w B Luron.

Wzięcie pod uwagę osobno wszystkich wyżej wymienionych cech kwasu hialuronowego i siarczanu chondroityny prowadzi do logicznego wniosku, że synchroniczne uzupełnienie obu tych substancji zapewni stawom i chrząstkom najważniejsze związki w celu wspomagania zdrowego układu ruchu.

B Luron jest dokładnie zaprojektowany do podawania doustnego i zawiera dobrze wchłaniany kompleks kwasu hialuronowego i chondroityny w celu ulepszenia stanu chrząstki (ochronny wpływ chondroityny) i umożliwienia bezbolesnych ruchów stawów (efekt smarowanie kwasu hialuronowego). Otrzymany kompleks jest równie skuteczny jak wykonanie iniekcji z kwasu hialuronowego do stawów, a ponadto działa we wszystkich stawach równocześnie.

Działanie aktywnych składników
Kwas hialuronowy - podstawowy kamień budowlany "mazi" stawowej
Kwas hialuronowy stanowi element budulcowy chrząstki hialitowej. By chrząstka mogła się regenerować i prawidłowo funkcjonować wymaga ciągłego uzupełniania ubytków kwasu hialuronowego, który przeciwdziała jej wysychaniu. W odróżnieniu od aplikowania zastrzykiem kwasu hialuronowego w okolice stawu dotkniętego zwyrodnieniem, obecnie kwas hialuronowy może być przyjmowany w prostszy sposób, w formie płynnej jako syrop. B Luron jako jedyny produkt na rynku zapewnia taki sposób uzupełnienia niedoborów kwasu hialuronowego i chondroityny.

Kwas hialuronowy aplikowany w tej formie, jak również inne składniki odżywcze zawarte w suplemencie, wprowadzony zostaje do układu trawiennego i odprowadzony do układu krążenia. Dalej przekazywany zostaje wszędzie tam, gdzie występuje jego niedobór - do tkanek, skóry, oczu, kości, zastawek sercowych, płytek międzystawowych i oczywiście do stawów. Ciecz stawowa ponownie otrzymuje kwas hialuronowy, który swoją ilością może nawet przewyższać tę dostarczaną wcześniej do organizmu w formie zastrzyku.
Kwas hialuronowy jest kluczowym składnikiem chrząstki
Stawy są otoczone błoną, zwaną błoną maziową, która stanowi kapsułę wokół końców kości. Ta membrana wydziela płyn o nazwie mazi stawowej. Zasadniczo płyn maziowy znajduje się w jamach stawowych. Posiada wiele funkcji, w tym służąc jako smar, amortyzator i nośnik substancji odżywczych. Płyn ma zatem zasadnicze znaczenie dla ochrony stawów i kości. Chrząstka jest zanurzona w płynie stawowym i jest włóknistą tkanka łączna. Chrząstka jest jałowa, czyli nie zawiera naczyń krwionośnych. Maź stawowa to jedyny sposób, w jaki składniki odżywcze mogą być dostarczane do chrząstki i odpady mogą być usunięte. Dlatego maź stawowa jest tak ważna. Z niższą niż odpowiednia ilością kwasu hialuronowego, składniki odżywcze nie mogą być przenoszone do tych komórek i odpady nie mogą być z nich wyeliminowane.

Podstawowe funkcje kwasu hialuronowego

 Kwas hialuronowy jest obecny w każdej tkance organizmu. Jest najbardziej skoncentrowany w mazi stawowej, która obmywa stawy, w ciele szklistym w oku, oraz w skórze. Retencja wody i wiązanie jej w macierzy zewnątrzkomórkowej jest jedną z najważniejszych funkcji biologicznych kwasu hialuronowego.
 Kwas hialuronowy pomaga poprawić zdrowie stawów - szczególnie przez amortyzację w stawach i poprawę jakości płynu stawowego.
 Kwas hialuronowy jest dla ludzi, którzy potrzebują zwiększenia elastyczności stawów, poprzez przywrócenie ich amortyzacji.
 Kwas hialuronowy jest niezbędny dla Każdego człowieka, który zaczyna odczuwać pierwsze oznaki starzenia lub dla starszych ludzi, cierpiących na już zdiagnozowane schorzenia stawów
 Kwas hialuronowy zwykle uzyskiwany z grzebieni kogutów ma zbyt duży rozmiar chemiczny dla efektywnej absorpcji przez przewód pokarmowy. Przy bezpośredniej ekstrakcji z grzebieni kogutów masa cząsteczkowa wynosi 1,2 do 1,5 milionów daltonów (Da). Tak więc mogą one być jedynie wstrzykiwane bezpośrednio do stawu. Jednak kwas hialuronowy zawarty w B Luron posiada specjalną regulację procedury fermentacji kwasu hialuronowego, co daje mniejszą masę cząsteczkową cząsteczki. Korzystanie z tych niższych wariantów wagi cząsteczkowej w B Luron umożliwia wchłanianie w przewodzie pokarmowym w dużym stopniu, a tym samym efektywne wykorzystanie w miejscach niedoboru w organizmie. Pozwala to na podawanie kwasu hialuronowego doustnie jako suplementu diety.

Kwas hialuronowy struktura chemiczna:

 Kwas hialuronowy (hialuronian) jest naturalną substancją, która znajduje się we wszystkich żywych organizmach i ma prostą strukturę chemiczną. Jest częścią rodziny glikozaminoglikanów. Hialuronian został opisany pod koniec 1970 jako cząsteczka "maziowa" (jest to określenie śluzowatej, bezkształtnej masy), wszechobecny polimer węglowodanowy, który jest częścią macierzy zewnątrzkomórkowej. Kwas hialuronowy to polimer dwucukrów, które same składają się z kwasu D-glukuronowego i D-N-acetyloglukozaminy. Polimery mogą wahać się w wielkości od 5000 do 20.000.000 Da in vivo.
 Kwas hialuronowy to główna część chrząstki stawowej. Jego zdolność do wiązania i wchłaniania wody jest odpowiedzialna za sprężystość chrząstki (odporność na ściskanie) i smarowanie stawów.

Chondroityna - gwarancja elastyczności tkanki.

Następnym podstawowym a zarazem niezbędnym składnikiem masy chrząstek oraz magnesem do płynów jest mukopolisacharyd chondroityny, który odpowiada za elastyczność tkanki. Oprócz tego wspomaga regenerację chrząstki, która nie posiada układu krwionośnego i jest odżywiana wyłącznie za pośrednictwem płynu synowialnego. Niedobór chondroityny powoduje niedostateczne zaopatrzenie chrząstek w potrzebne składniki, wynikiem czego są, w późniejszym okresie, uszkodzone i zdegenerowane komórki, niezdolne do regeneracji po codziennym wysiłku człowieka. Podstawowa masa chrząstki tracąc swoją elastyczność traci tym samym zdolność tłumienia uderzeń.
SIARCZAN CHONDROITYNY I SUBSTANCJA CHRZĄSTKI
Siarczan chondroityny jest kolejnym podstawowym i niezbędnym składnikiem substancji chrząstki i jest "magnesem dla cieczy". Jego silny ładunek ujemny i skuteczne wiązanie wody zapewnia elastyczność chrząstki. Ponadto pomaga w regeneracji chrząstki, ponieważ chrząstka nie posiada naczyń i jest odżywiana tylko przez maź stawową. W istocie, siarczan chondroityny umożliwia wchłanianie substancji odżywczych za pomocą substancji podstawowej do komórek chrząstki. Ponadto chroni ją przed stratami, ponieważ uniemożliwia poszczególnym enzymom degradację chrząstki.
Brak chondroityny powoduje niedostateczne uzupełnianie chrząstki, wynikiem czego są uszkodzone i zdegenerowane komórki chrząstki. Oprócz tego, substancja podstawowa chrząstki traci swoją elastyczność, a tym samym zdolność do pochłaniania uderzeń. Powoduje to dalszą degenerację chrząstki i przyczynia się do rozwoju i powstawania choroby zwyrodnieniowej stawów.
Biologicznym źródłem siarczanu chondroityny w B Luron jest chrząstka rekina.
Według zaleceń Europejskiej Ligi przeciwko Reumatyzmowi (EULAR) i Międzynarodowego Towarzystwa Badań Choroby Zwyrodnieniowej Stawów (OARSI), chondroityna wykazuje średnio-silny do silnego wpływ na zmniejszenie bólu i zwiększenie funkcjonalności stawów. Jednocześnie udowodniono, że skuteczność chondroityny jest uzależniona od obecności i stężenia kwasu hialuronowego.

Korzyści wynikające ze stosowania siarczanu chondroityny u pacjentów ludzkich i zwierzęcych z chorobą zwyrodnieniową stawów są prawdopodobnie wynikiem szeregu działań, w tym :
• jego działania przeciwzapalnego, 
• stymulacji syntezy proteoglikanów i kwasu hialurynowego
• zmniejszenia aktywności katabolicznej chondrocytów poprzez hamowanie syntezy enzymów proteolitycznych, tlenku azotu i innych substancji, które przyczyniają się do uszkodzenia macierzy chrząstki i powodują śmierć chondrocytów stawowych.
• jego funkcji jako magnesu dla cieczy, pomagającej przyciągnąć płyn do cząsteczek proteoglikanów.

To ostatnie jest ważne z dwóch powodów:
1) Płyn działa jak gąbczasty amortyzator, a także wprowadza składniki odżywcze do tkanki chrzęstnej.
2) Chrząstka stawowa nie ma dopływu krwi, co oznacza, że jej odżywianie i smarowanie pochodzi od cieczy, która wchodzi i wychodzi z chrząstki w miarę nacisku na staw.


Siarczan chondroityny struktura chemiczna:
Siarczan chondroityny to siarczanowy glikozaminoglikan (GAG) składający się z łańcucha przemiennego cukrów (N-acetylogalaktozaminy i kwasu glukuronowego) o masie cząsteczkowej od 10 do 50 kDa. Łańcuchy siarczanu chondroityny to nierozgałęzione polisacharydy o zmiennej długości. Wraz z glukozaminą, siarczan chondroityny stał się powszechnie stosowanym suplementem diety w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów.

Jakie są zalety tego suplementu diety?
• Cykl przyjmowania preparatu trwający 60 dni sprawia, że efekty jego stosowania odczuwalne są przez cały rok (w zależności od stopnia przeciążenia stawów i zużycia chrząstki stawowej człowieka)
• Lepsze i szybsze wchłanianie do organizmu dzięki unikalnej płynnej formie syropu
• Badania wykazały, że wyjątkowy kompleks HCK zawarty w preparacie wpływa na uzupełnienie niedoboru mazi stawowej
• Wpływa na lepszą ruchliwość wszystkich stawów
• Organizm utrzymuje odpowiednie ciśnienie mazi stawowej, która poprawia amortyzację
• Nie obciąża układu trawiennego
• Preparat ma przyjemny słodki smak i jest łatwy do połykania
• Nie ma przeciwwskazań do stosowania dla ludzi z cukrzycą
• Jest bezkonkurencyjny i posiada wyjątkowy skład chemiczny
• Preparat zawiera wysoko skoncentrowane składniki najwyższej jakości
• Nie zawiera substancji dopingujących
• Przyjmowanie raz dziennie
Co to znaczy dla każdego człowieka?
• Jest sprawniejszy ruchowo
• Nie dokucza mu ból stawów lub będzie odczuwał go znacznie mniej
• Jego organizm sam zaczynie się regenerować
• Zwiększy się jego komfort życia
• Zażywa go tylko raz dziennie, rano przed spacerem lub wieczorem przed udaniem się na spoczynek
• Ty z kolei masz pewność że preparat zostanie niemal całkowicie przyswojony przez organizm, więc nie wyrzucasz pieniędzy
• Zażywanie syropu B Luron to czysta przyjemność dla każdego człowieka.
• Możesz stosować preparat z innymi lekami, które być może przyjmujesz


B Luron zalecany jest jako uzupełnienie diety dla osób:
• ze zwyrodnieniem stawów kolanowych
• z niedoborem mazi stawowej
• ze zwyrodnieniem stawów biodrowych
• ze zwyrodnieniem stawów kręgosłupa i kręgów lędźwiowych
• ze zwyrodnieniami stawów w palcach związanych z wcześniejszymi urazami
• po operacjach, w trakcie rehabilitacji i po urazach aparatu ruchowego
• cierpiącym na reumatoidalne zapalenie stawów
• z osteoartrozą
• seniorów w celu łagodzenia objawów występujących w związku ze zmianami pogodowymi
• z wrodzonymi wadami stawów
• sportowców przed i po sezonie
• młodych ludzi podczas fazy wzrostu i zmian zwyrodnieniowych
Wzrost wytwarzania kwasu hialuronowego podczas kuracji B Luron


2 miesiące kuracji = rok w dobrej kondycji!

Tutaj kupisz B-luron

Powrót