Diagnozowanie obecności
Jak zdiagnozować obecność pasożytów w organizmie człowieka?
Coraz częściej słyszymy o pasożytach, które w nas bytują i sprawiają, że niedomagamy.
Większość z nas nie chce nawet dopuścić myśli, że zamieszkują nas „nieproszeni lokatorzy”. Część z nas ma świadomość ich obecności i próbuje coś z tym zrobić.
Już na etapie kiedy chcemy potwierdzić badaniami czy i jakie pasożyty mogą w nas żyć napotykamy problemy.
Pierwsze co nasuwa się nam to badanie kału na obecność pasożytów.
Niestety badanie kału jest mało wiarygodne, ponieważ pasożytów jest ponad 300 rodzajów a odczynników w laboratoriach jest kilkanaście. Do tego np. glista ludzka składa jajeczka raz na dwa miesiące a lamblia raz na sześć tygodni, więc jakie jest prawdopodobieństwo, że trafimy w tym okresie? Bardzo nikłe. Jeżeli chcemy koniecznie otrzymać wiarygodny wynik tym sposobem to musimy zanosić pobierać próbki w równych odstępach czasu. Zaczynamy w czasie pełni księżyca (wtedy się rozmnażają pasożyty) i tak co trzy dni.
Możemy też zrobić sobie badanie krwi : morfologia z rozmazem ręcznym, w którym będą oznaczone eozynofilie. Poziom eozynofilii określa nam ilość przeciwciał jakie wytworzył nasz organizm w obronie przed pasożytami. Często słyszymy, że eozynofilie określają poziom alergii ale wtedy pytamy a co jest przyczyną alergii?
No właśnie, pasożyty, nieszczelne jelita i dysbakterioza! Norma poziomu eozynofilii jest najczęściej zawyżona i mieści się w przedziale od 1-5 natomiast wg wielu lekarzy specjalistów parazytologii wynik powyżej jednego świadczy o obecności pasożytów w organizmie.
Można tez wykonać badanie z krwi, nazywa się IGE (immunoglobuliny E) czyli poziom wytwarzanych przez organizm przeciwciał swoistych w obronie przed pasożytami.
Z krwi wykonywane są tez badania na Giardia lamblia IgM i IgG w surowicy.
Są podzielone zdania co do ich wiarygodności dlatego też podstawowym badaniem w rozpoznaniu giardiozy (lambliozy)jest jednakże wielokrotne badanie kału na obecność cyst i trofozoidów G. lamblia oraz wykrywanie w kale antygenów pasożyta metodami immunofluorescencyjnymi.
Glistę ludzka można też wykrywać serologicznie: wykrywając przeciwciała w metodzie ELISA.
Często skupiamy się na diagnostyce nie biorąc pod uwagę objawów, które jednoznacznie wskazują na obecność pasożytów.
Podsumowując nie jesteśmy w stanie uniknąć dostania się do naszego organizmu pasożytów i nawet gdy nie mamy uporczywych objawów i bez przeprowadzonych badań zrobienie programu przeciwpasożytniczego opartego na naturalnych produktach roślinnych znacznie poprawi funkcjonowanie naszego organizmu.
Zachęcam też do wypełnienia i odesłania ankiety, na podstawie której podpowiemy, w jakim kierunku szukać ścieżki do zdrowiaJeśli chcesz dowiedzieć się w jakim stanie jest Twój organizm, mamy dla Ciebie propozycję. Pobierz, wypełnij, zapisz w formacie PDF (lub innym) ankietę i wyślij na adres ankietasciezkizdrowia@gmail.com a my podpowiemy, w jakim kierunku szukać ścieżki do poprawy samopoczucia.
Powrót