Warzywa na wesoło


Napisaliśmy Projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego na powiat tarnowski i nasz projekt zakwalifikował się
Warzywa na wesoło - Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 5-6 lat. Ma za zadanie zachęcić dzieci do zdrowego odżywiania w formie dobrej zabawy. Obejmuje cykl spotkań na terenie powiatu tarnowskiego . Spotkania odbywać się będą w przedszkolach na terenie każdej gminy nieodpłatnie. Podczas takiego spotkania poprzez konkursy, piosenki, rymowanki i wyświetlenie krótkiej bajki o tematyce warzyw dzieci będą się uczyć, że można jeść smacznie, zdrowo a posiłki mogą być kolorowe i zachęcać do spożywania warzyw. Podczas spotkania dzieci otrzymają naklejki z warzywami a na zakończenie trzy proste przepisy na potrawy z udziałem warzyw wydrukowane i zafoliowane. Przedszkole otrzyma w prezencie zabawki - warzywa wykonane z drewna (kilka kompletów).
Jeżeli podoba Ci się taki pomysł i chcesz by w przedszkolach naszego powiatu odbyły się w przyszłym roku 32 takie zajęcia to zagłosuj na ten projekt .
Poniżej link do głosowania. Głosować może każdy mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który ukończył 16 lat w terminie od 10 września do 5 października 2018 roku. Zagłosuj na projekt TAR26 – „Warzywa na wesoło”
http://bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie

Wczoraj, czyli 28.09.2018 r w ramach promocji projektu odbyły się darmowe warsztaty dla dziecie w lokalu naszch Przyjaciół z Tuchowa Reginy i Roberta Płowieckich, kórzy udostępnili dla celów wydarzenia lokal z całym zapleczem kuchennym i pomogli przygotować poczęstunek w postaci pysznej zupy dyniowej, zapiekanej dyni, chleba świerzo pieczonego z masłem czosnkowym .
Jak było, zobaczcie sami.

Powrót